Британський уряд на чолі з Тоні Блером, який перебирає з 1 липня головування в ЄС, хоче призупинити процес подальшої ратифікації Конституції ЄС y її теперішньому вигляді і вже зробив перші дипломатичні кроки з цією метою. Уряд Блера вважає, що потрібно пошанувати волю французьких та голландських виборців, які піддали сумніву визначені Конституцією напрямки розвитку Союзу. Британська влада не хоче ризикувати й отримати негативний результат референдуму ще й на Британських островах. У той же час опозиційна Консервативна партія вважає, що ще зарано відмовлятися від британського конституційного референдуму.
Британська інформагенція «Пресс Ассошіейшн» подала вчора сенсаційне повідомлення про те, що канцлер Німеччини Герхард Шредер виступив з ініціативою створення «твердого ядра» ЄС, яке б складалося з шести країн-засновниць Євросоюзу, тобто Німеччини, Франції, Італії, Голландії, Бельгії та Люксембургу. Агенція стверджує, що ця образлива для решти членів ЄС ідея провалилася з огляду на те, що її не підтримав прем'єр-міністр Голландії Ян Петер Балкененде. Речник німецького уряду заявив, що повідомлення британської агенції «є вигадкою і не має під собою жодних підстав».
З'явилося чергове підтвердження того, що «ні» французів на конституційному референдумі було також висловленням вотуму недовіри президенту Шираку. Проведене вже після референдуму часописом «Фігаро Магазін» опитування громадської думки показало, що 74 відсотки французів не довіряють президенту Шираку, а довіру до нього зберігають лише 24 відсотки опитаних.