Транзитом із Харкова до Німеччини Київ відвідав Андрій Жолдак. Привіз свої чотири вистави останніх років — «Гамлет. Сни», «Один день Івана Денисовича», «Місяць кохання», «Гольдоні. Венеція», — кілька сенсаційних заяв, багато традиційних зауважень на адресу сучасного українського театру і детальний план свого найближчого творчого майбутнього.
Сенсації та зауваження від Жолдака, власне, були прогнозованими: він вкотре заявив, що український театр мертвий, що перебуває він десь у 60-х роках минулого століття і у зв'язку з цим худрукам українських театрів треба добровільно йти у відставку. Франківців, які приймали харків'ян, Жолдак «вдячно» назвав одним із найбільш кріпосних театрів України. Запально критикував методу репетицій в українському театрі («має ритм уповільненої шизофренії»), казав про відсутність конкуренції в театрі і озвучував свої мрії (чи пропозиції?) стосовно того, що от дали б Жолдакові Театр Франка років на три... Не церемонився Андрій Валерійович і з журналістами, насваривши їх за те, що хвалять погані вистави, хвалять низький рівень акторських, режисерських робіт.
Щодо того, де його можна буде побачити і почути найближчим часом, Жолдак повідомив, що незабаром у Німеччині, у театрі «Фольксбюне» ставитиме «Медею» Еврипіда. Для цієї роботи режисер планує забрати на чотири місяці до Німеччини половину своєї харківської трупи. Актори житимуть і працюватимуть у Берліні разом зі своїми німецькими колегами, а головну роль у виставі виконуватиме відома в Німеччині театральна актриса Софі Росс. Стосунки в Жолдака з Німеччиною не фрагментарні: є домовленість про те, що Берлінський фестиваль світового театру профінансує для Харківського театру постановку «Ромео і Джульєтти», прем'єра вистави відбудеться у Берліні, Харкові та Києві.
А київська ретроспектива Жолдака проходить під патронатом голови Харківської облдержадміністрації Арсена Авакова. На вистави, які будуть зіграні з 1 по 6 червня, запрошені високі гості — з іноземними послами та Президентом України включно.