Світлану в її рідному домі, де вона власне і прожила життя, всі знали як добру двірничку й чуйну сусідку. Щоранку 12 років поспіль жінка вставала зрання й наводила «марафет» біля рідної багатоповерхівки. Роботу не кидала, бо десь глибо в душі сподівалася отримати службову квартиру. Воно й зрозуміло — все життя Світлана разом із сином та ще чотирма родичами перебивалася у «двушці-хрущовці». За цей час син підріс, і дружній родині стало тісно. Тому коли її мрія збулася — радості не було меж, з цього приводу рідня навіть влаштувала імпровізоване свято. Звістка про те, що владці помилилися й дали їй «не ту хату», вразила як блискавка. «Як можна бути такими жорстокими? — каже вона. — Я ж мріяла про це все своє життя, і от тепер сказати мені: ми помилилися?».
«Щедрі» ж благодійники нині відмазуються, мовляв, тільки недавно з'ясували, що квартира належить не районній владі. Це що ж виходить — на тобі небоже... те, чого немає. Втім, як видали ордер на оте чуже, невідомо.
Справжнім володарем Світланиної квартири на вулиці Шолом-Алейхема, причому аж із 1978 року, є кооператив «Дніпровський-2». Останній ніколи раніше проблем зі статусом помешкань не мав, проте й своє житло райдержадміністрації дарувати не збирався. Дізнавшись про адміністративне благодійництво, голова правління кооперативу Надія Мамалига звернулася до тогочасного голови Деснянської районної адміністрації Анатолія Мокроусова з листом, у якому ордер на квартиру просила анулювати як незаконний, оскільки видавався він без відома і згоди кооперативу.
Адміністрація з відповіддю не забарилася: «Квартира — службова, а те, що насправді вона належить кооперативу, не дуже важливо...» — йдеться в офіційному листі-відповіді. Не стерпівши образи на адресу рідного ЖБК, п'ятеро мешканців будинку по Шолом-Алейхема, підтримані Спілкою власників житла Києва, подали до суду і виграли процес.
Однак не обійшлося без парадоксів. Після того, як суд визнав неправомірним розпорядження райдержадміністрації про надання службової квартири і зобов'язав адміністрацію усунути це порушення, вона таки скасувала своє розпорядження. Проте ордер на квартиру у двірнички Світлани Берченко так і не забрала. Пояснення «чому» районна влада подала просто-таки дитяче, мовляв, от коли нам суд і це скаже заперечити, то ми, так і бути, погодимося, а поки — «зась». Врешті мешканці кооперативного будинку знову потягнулися по допомогу до суду. Цього разу з приводу визнання горезвісного ордера недійсним. Мудра Феміда ухвалила рішення на користь позивачів.
Ось тут на цій історії й можна було б ставити крапку: всі залишилися при своїх інтересах і життя попливло звичною вервечкою проблем. Ображеною залишилася тільки Світлана. Її інтереси, вважає жінка, знехтувано. Хто відповідатиме за це?