Дві третини громадян, що проживають на Одещині, вважають стан захисту своїх громадянських прав і свобод незадовільним. Майже стільки ж респондентів (62 відсотки), опитаних у жовтні місцевою соціологічною службою, не впевнені в особистій безпеці, і більше половини — 56 відсотків — жителів регіону обурені зростанням злочинності, передусім організованої. Такі невтішні результати соцопитування оприлюднив днями на спеціальній нараді з керівництвом правоохоронних структур глава Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, проаналізувавши стан виконання серпневого Указу Президента «Про відповідальність керівників органів виконавчої влади і прокуратури за забезпечення законності та правопорядку, дотримання прав і свобод громадян на території Одеської області».
За словами Гриневецького, проблемою номер один у боротьбі з організованою злочинністю має стати протидія економічним злочинам, зокрема в зовнішньоекономічній та банківсько-кредитній сферах. Бо ж відомо, що половина валового внутрішнього продукту виробляється в «тіні», існує відтік капіталів у офшорні зони. «То невже при 50 відсотках «тіні»,— звернувся керівник області з риторичним запитанням до присутніх, — в Одесі немає жодної організованої злочинної групи, яка «працює» в економіці?» Цікава, на думку «губернатора» Одещини, вимальовується картина: «співробітники слідчого управління МВС України в області розслідують зараз кримінальні справи, порушені проти членів десяти організованих злочинних груп, однак жодна зі справ не торкається злочинів у економічній сфері».
Сергій Гриневецький підкреслив, що в регіоні «відсутня будь-яка взаємодія правоохоронних органів з банківськими організаціями», через що «ані комерційнi банки, ані облуправління Нацбанку України не фіксують операції з легалізації переказів коштів сумнівними клієнтами за кордон», хоча з держави відпливають багатомільйонні капітали. Ці та інші факти, заявив керівник області, не додають авторитету правоохоронцям. «На першому місці за рівнем недовіри — податкова адміністрація, за нею — міліція, прокуратура, митниця і суди... Звідси і правовий нігілізм, що, наче ракова пухлина, охопив усе українське суспільство», — підсумував Гриневецький. І констатував, що ситуацію треба негайно і кардинально міняти.