Учора життя в Москві та околицях почало поступово повертатися до норми після позавчорашньої гігантської аварії мережі електропостачання, яка залишила без струму 1,5-2 млн. осіб, повідомляють російські ЗМІ. Вже у середу увечері запрацювало метро та світлофори на вулицях, до житлових будинків почали подавати струм. Але ще не всі наслідки аварії вдалося ліквідувати. На вчорашній ранок залишалися знеструмленими приблизно тисяча житлових будинків, переважно у південній частині Москви. В деяких з них було відсутнє водопостачання та не працювали телефони. На сході російської столиці залишалися без струму приблизно 70 освітніх закладів та чотири медичні установи, без води та електрики низка населених пунктів Підмосков'я. Воду привозять у цистернах. У російській столиці ще не вдалося повністю відновити нормальний рух електротранспорту, тому маршрути трамваїв та тролейбусів дублювали додаткові автобуси та маршрутки. Лише метро повернулося до звичайного ритму роботи.
Відновлено нормальну роботу електричної підстанції «Чагіно» (введена в експлуатацію ще 1962 року) в районі Капотня на південному сході Москви, з аварії трансформатора на якій позавчора о 10.20 ранку за московським часом власне і розпочався за принципом доміно колапс електромережі в російській столиці, околицях, 24 містах Московської області і навіть сусідніх зі столичною Калузькій та Тульській областях. Міністр промисловості й енергетики Віктор Христенко повідомив учора на засіданні уряду, що станом на 10 годину ранку вдалося знову увімкнути всі 45 електричних підстанцій в зоні Москви, а компанія «Мосенерго» пообіцяла повністю відновити електропостачання столиці до 14.00. Влада Москви наказала перевіряти магазини та виявляти харчові продукти, які втратили придатність з огляду на порушення норм зберігання. Епідеміологічні служби здійснюють посилений контроль води, оскільки у результаті збоїв у роботі каналізаційної системи частина нечистот потрапила у відкриті водойми, зокрема Москва-ріку.
Масштабна аварія в системі електропостачання була головною темою вчорашнього засідання уряду Росії, і їй надали також політичного забарвлення. Прем'єр-міністр Михайло Фрадков висунув вимогу надати йому детальний звіт про її причини та заявив, що аварія «стала наслідком неприйняття РАТ «ЄЕС Росії» заходів із забезпечення надійності роботи енергосистеми потерпілих регіонів». Представник федеральної служби ядерної безпеки Михайло Мірошниченко повідомив, що всі ядерні установки в районі Москви працюють у нормальному режимі й не становлять небезпеки. Російська прокуратура відкрила кримінальну справу проти керівництва російського енергетичного монополіста РАТ «ЄЕС Росії» за двома статтями КК РФ (халатність та зловживання службовими повноваженнями) та вчора пообіді викликала на допит голову товариства Анатолія Чубайса, який вже мав «перше побачення» з Генпрокуратурою в день аварії. Агенція «Інтерфакс» повідомила, що лідер думської фракції «Родіна» Дмитро Рогозін закликав потерпілих подавати в суд на «Мосенерго», РАТ «ЄЕС Росії» та особисто на його голову Чубайса. Чубайс позавчора увечері попросив вибачення у всіх, хто потерпав від аварії та заявив, що готовий особисто нести відповідальність за те, що сталося. Ніби в нього є інший вихід, адже президент Росії Володимир Путін напряму звинуватив керівництво РАТ «ЄЕС Росії» в цій техногенній катастрофі та заявив, що цей електрохолдинг мало займається поточною діяльністю, а більше переймається глобальними проблемами.