Буря в інтернеті

Буря в інтернеті

Скандал довкола «інтернетівської» цензури, який розгорівся днями з легкої руки міністра транспорту та зв’язку Євгена Червоненка, має віднині дещо інший характер. Нагадаємо, нещодавно світ побачив наказ «Про затвердження порядку проведення державної реєстрації електронних інформаційних ресурсів», що дозволило інтернетникам говорити про намагання «запхнути «всесвітню павутину» в банку» — про спроби цензури з боку держави. ЗМІ встали дибки. Очевидно, що такого резонансу в Державному департаменті з питань зв’язку й інформатизації не чекали. І вже наступного дня (себто вчора) запросили представників електронних видань «на чай» і дружню розмову. Переляканим медійникам пояснили, що ні про яку цензуру не йдеться. Так, за словами заступника директора Петра Яцука, державна реєстрація приватних електронних інформаційних ресурсів в Україні не буде обов’язковою — приватні сайти можуть записуватися в Національний реєстр добровільно, повідомляє «Кореспондент».

«Хатинка» для Ющенка

«Хатинка» для Ющенка

Голова Ради міністрів Кримської автономії Анатолій Матвієнко запропонував передати Массандрівський палац, що в Ялті, під резиденцію Президентові Віктору Ющенку. Палац, розповів Матвієнко на прес-конференції в Сімферополі, буде відреставровано у первісному вигляді, але при цьому обов'язково відкрито для туристів. Гроші від екскурсій, планує кримський прем'єр, надходитимуть до бюджету і державного, і автономії.

Хто продавав княжі землі?

Хто продавав княжі землі?

23 травня на розкроєну між місцевими, столичними, російськими та іншими можновладцями ласу землю кримського Південнобережжя вдруге з початку року висадився десант Генпрокуратури. Якщо згадати, що днями раніше відповідну накачку з цього приводу тутешнім і київським урядовцям, правоохоронцям зробив на місці секретар РНБО Петро Порошенко, то, схоже, за заплановані два тижні перевірки силовики просто змушені видати «на -гора» з десяток резонансних земельних кримінальних справ.І таким чином гідно відзвітувати перед Президентом Віктором Ющенком, як, власне, він і визначив, перед початком його майбутньої літньої відпустки у Криму. Як напередодні зізнався місцевим ЗМІ республіканський прокурор Віктор Шемчук, «за деякий час ми будемо свідками скандалів, і серед фінансових кланів у тому числі».

Білокам'яна потемніла

Білокам'яна потемніла

У темряву серед білого дня поринула вчора Москва. Через аварію в енергосистемі країни у білокам'яній були знеструмлені метро, тролейбуси, приміські електропоїзди, житлові будинки, лікарні, школи, промислові об'єкти. Через відімкнення світлофорів на вулиці міста був змушений вийти весь особовий склад місцевої автоінспекції, бо на дорогах через хаотичний рух утворилися велетенські пробки. Чимало людей застрягли в транспорті не тільки на землі, а й під землею — у потягах метро, і між небом та землею — у ліфтах. Проблематично щодо ситуації в Москві було вчора щось дізнатися і з російських сайтів — до 80 відсотків інтернетресурсу теж не працювали. У багатьох районах Москви жителі залишилися без води, бо не працювали насосні станції.

Щастя для Насті

Щастя для Насті

Маленькій українській героїні, 5-річній Насті Овчар, яка врятувала з вогню свою сестричку, днями зробили останню операцію з відновлення 10 відсотків шкіри. Лікарі бостонської клініки кажуть, що дівчинка почувається значно краще, але її стан залишається важким, повідомляє «Форум». Щоправда, тепер дівчинка вже іноді виходить на прогулянки. Настя й надалі залишатиметься в лікарні й проходитиме курс реабілітації. А ще дівчинку з наступного тижня відвідуватимуть учителі — вони навчатимуть Настю читати й писати.

Прем'єре, на виїзд!

Прем'єре, на виїзд!

Посівна, слава Богу, закінчилася, а Юлія Тимошенко, яка відклала свій перший офіційний зарубіжний візит у Росію саме з цієї причини (він планувався на 15-16 квітня), до Москви і досі не лаштується. Поки російська влада плете інтриги навколо незакритої кримінальної справи на Тимошенко, українська Прем'єр-міністр планує інші закордонні прем'єри.

За склом

За склом

Ця досить поширена за кордоном система роботи із громадянами є новинкою для Києва, і вперше скляні двері з'являться у кабінетах «земельників». Як зауважив начальник ГУ земельних ресурсів КМДА Анатолій Муховиков, «у першу чергу, такі двері будуть встановлені в кабінетах масового прийому громадян, а можливо, і в моєму кабінеті також. Щоправда, наші співробітники не в захваті від такої перспективи, але з часом вони звикнуть».

Південне без голови

Південне без голови

Харківське містечко Південне впродовж кількох днів лишається без керівництва. Мера цього міста Олександра Брюханова днями затримали співробітники СБУ при отриманні хабара. Як повідомляє медіа-група «Об'єктив», операція відбулася у одному з кафе на виїзді з міста. Олександр Брюханов зустрівся тут із харківським підприємцем, який привіз «винагороду» — 2 тисячі доларів. У момент, коли бізнесмен нібито передавав гроші меру, компанію накрила група співробітників СБУ, які чекали цього моменту на автостоянці перед кафе.

Пекельний «будильник»

Пекельний «будильник»

Фахівці компетентних служб продовжують з'ясовувати причини нічної пригоди у дев'ятиповерховому будинку на вулиці Матросова в Горлівці. О пів на третю ночі у квартирі на четвертому поверсі стався вибух. Одного потерпілого довелося госпіталізувати до міськлікарні з опіками рук та ніг.

Війна без перспективи закінчення

Війна без перспективи закінчення

Уряд Іраку вчора звернувся до Ради Безпеки ООН із проханням продовжити мандат багатонаціональних стабілізаційних сил у цій країні, який спливає наприкінці грудня. Таке прохання міститься у листі голови МЗС Іраку Хошиара Зебрі на адресу посла Данії при ООН, оскільки за принципом ротації саме Данія головує у РБ ООН у травні. Агенція «Франс пресс» повідомляє із посиланням на джерела в ООН, що Рада Безпеки має розглянути питання продовження мандату багатонаціональних сил в Іраку 31 травня. На цей час, згiдно зi схваленою 8 червня 2004 року РБ ООН резолюцією № 1546, в Іраку перебувають 162 тисячі військовослужбовців із 24 країн світу, включно з Україною. Найбільшими залишаються американський (138 тис.) та британський (9 тисяч) контингенти. Ірак просить РБ ООН продовжити мандат міжнародних сил «до закінчення схваленого Радбезом політичного процесу або до часу, коли Ірак буде у змозi самостійно забезпечувати свою безпеку».

Рекордний урожай зернових на Одещині був міфом?

Рекордний урожай зернових на Одещині був міфом?

Влада змушувала торік приватні господарства Одещини завищувати показники про вирощений урожай. У підсумку, до реально зібраного збіжжя приписано, за попередніми даними, близько 900 тисяч тонн, і оголошено про зібраний рекордний урожай — 3 млн. 647 тисяч тонн. Зараз усі колізії справи вивчають фахівці обласного контрольно-ревізійного управління Мінфіну та податкової адміністрації. Про це заявив на зустрічі з журналістами голова облдержадміністрації Василь Цушко, додавши, що «дані про результати перевірки будуть представлені Президенту України Вікторові Ющенку». За словами Цушка, керівництво лише одного району Одещини «цілком могло приписати до урожаю до 30 тисяч тонн. Торік на Одещині просто не оброблялося стільки земельних угідь, які могли дати урожай, про який відзвітувало попереднє керівництво регіону».

Проїзд у Львові — рівняння на Польщу!

Проїзд у Львові — рівняння на Польщу!

Проїзд у львівських маршрутках незабаром може подорожчати щонайменше до півтори гривні. Такі прогнози оприлюднила Асоціація перевізників Львівщини, яка має намір підняти оплату за свої послуги з огляду на подорожчання пального і невтішні перспективи щодо збільшення цін на нього з другого півріччя.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Нафтопровід, який змінить світ

Нафтопровід, який змінить світ

Учора в столиці Азербайджану — Баку — відбулася урочиста церемонія відкриття азербайджанської ділянки міжнародного нафтопроводу Баку — Тбілісі — Джейхан (БТД). На ній були присутні 30 високих закордонних делегацій, зокрема і президенти Азербайджану, Грузії, Казахстану та Туреччини.

Всі статті рубрики