Президент США Джордж Буш упродовж найближчих тижнів має оголосити рішення про розміщення зброї у космічному просторі, повідомила позавчора газета «Нью-Йорк таймс» із посиланням на джерела у Білому домі. На оголошенні цієї директиви наполягає командування американських військово-повітряних сил. Таке рішення означало б зміну військової стратегії США, оскільки директива Буша прийшла б на зміну військовій стратегії попередньої адміністрації президента Білла Клінтона, в якій наголошувалося на потребі демілітаризації космосу.
«Нью-Йорк таймс» повідомляє, що розміщення зброї у космосі — дуже дорога ідея, яка викличе невдоволення багатьох країн світу, навiть союзникiв США. Адміністрація Буша почала розробляти плани мілітаризації космосу від початку своєї діяльності 2001 року. Їх ініціатором та гарячим прихильником є голова Пентагону Дональд Рамсфелд. 2002 року уряд США в односторонньому порядку вийшов із договору ПРО про заборону балістичних ракет, який був підписаний з СРСР і діяв останні 30 років. Планом мілітаризації космосу Global Strike («Глобальний удар»), зокрема, передбачено створення літака, який постійно облітав би Землю у стратосфері та мав на озброєнні ракети точного наведення і бомби загальною вагою півтонни. З використанням такої зброї можна знищувати командні центри та центри управління ракетними базами в будь-якій точці світу, як наголосив, виступаючи в Конгресі минулого місяця генерал Ленс Лорд, голова Космічного командування ВПС США.
Увечері того ж дня адміністрація Буша відреагувала на статтю в «Нью-Йорк Таймс». Речник Білого дому Скотт Макклеллан спробував спростувати інформацію газети про плани розміщення зброї в космосі, але при цьому підтвердив, що готуються нові правові рішення у цій справі та визнав, що існує проект президентської директиви стосовно загальної стратегії дій США у космосі. Речник наголосив, що Джордж Буш наразі не бере до уваги проектів, пов'язаних із мілітаризацією космосу. Їх розглядають нині у відповідних агенціях, але вони ще не потрапили на стіл президента. За словами речника Білого дому, нова військова доктрина буде надавати пріоритет мирним дослідженням космосу.