Зараз в Україні продаж земельних ділянок «з молотка» здійснюється не так активно, як хотілося б, головним чином через відсутність відповідних кваліфікованих фахівців. Лише у 4-5 містах торги проводяться регулярно. Такі дані оприлюднили учасники американського Проекту підтримки приватизації землі в Україні. За останні два з половиною роки по Україні було проведено близько 50 аукціонів у 30 населених пунктах — великих містах та передмістях. Викуп земельних ділянок вигідне місцевим радам, оскільки таким чином збільшуються надходження в місцеві бюджети (за наявності конкуренції між покупцями ціна продажу землі «з молотка» у кілька разів перевищує стартову). Від продажу несільськогосподарських угідь того чи іншого регіону 90 відсотків коштів зараховується до місцевих бюджетів і лише 10 відсотків — до державного бюджету. Підприємцям викуп землі вигідний з кількох причин. По-перше, викупивши ділянку, можна без проблем взяти кредит на її забудову під заставу тієї ж ділянки, по-друге, земля — це капітал, непідвладний інфляції та девальвації (до того ж вартість ділянки дозволяється вносити до статутного фонду підприємства як актив), нарешті, орендна плата вища за земельний податок принаймні втричі. Водночас готовність місцевої ради до запровадження прозорих правил проведення земельних аукціонів позитивно сприймається інвесторами та підвищує загальну інвестиційну привабливість регіону.
Власником земельної ділянки може стати як фізична, так і юридична особа, навіть іноземна фірма, яка веде підприємницьку діяльність на території України. Для купівлі землі, що знаходиться у державній власності, потенційний покупець насамперед має надати клопотання до відповідного органу виконавчої влади (сільської чи міської ради), де будуть указані відомості про заявника, бажане місце розташування ділянки, її розмір та цільове призначення. Протягом 30 днів від дня подачі заяви оцінювач визначає вартість земельної ділянки на основі її грошової та експертної оцінки. При цьому ціна залежить не стільки від місця розташування ділянки, скільки від майбутнього її використання. Наприклад, за словами заступника голови Державного комітету земельних ресурсів Володимира Жмуцького, іноді квадратні метри в центрі міста «ідуть» за менші суми, аніж землі в так званих спальних районах. В останньому випадку не важко здогадатись, що на придбаній землі згодом виросте будинок, ціни на квартири у якому з верхом перекриють затрати і на придбання землі, і на будiвництво. Через це середню вартість землі визначити не можна. Відомо, що в деяких містечках мінімальна ціна продажу становить 20 гривень за метр квадратний, максимальна — 250 гривень.
Отже, коли земельна ділянка оцінена експертом, сторони укладають угоду купівлі-продажу, де вказують місцезнаходження, розмір, призначення, умови оплати, порядок розрахунку, права і обов'язки сторін. Проте підписанням договору купівлі-продажу всі етапи придбання ділянки у власність суб'єктом підприємницької діяльності не закінчуються. Аби повністю «розділити і заволодіти», власнику обов'язково треба отримати державний акт на право власності на землю, чому, зазвичай, не приділяють належної уваги, мотивуючи це відсутністю додаткових коштів на оформлення останнього документа.