«Аж не віриться! — говорять одне одному українські журналісти. — Ми таки дочекалися!». 16 травня, о сьомій вечора, біля Верховної Ради та резиденції Президента відбулося офіційне українське відкриття пісенного конкурсу «Євробачення-2005». У Маріїнському парку цвітуть каштани, дзижчать комарі, в передвечірніх сутінках таємничо підсвічується Палац, пахне сигарами, всюди чути англійську, лунає Штраус та Вівальді у виконанні оркестру «Пори року», майже біля кожного столика, які накрили просто неба, конкурсанти вчергове переконують журналістів у своїй вокальній майстерності, співаючи та танцюючи. Українські «Гринджоли» не переконують, вони відповідають на питання журналістів, почасти з допомогою свого перекладача, виходять у прямий ефір іноземних радіостанцій. Не було на прийомі представників Молдови, вони ще працюють у промо-турах по Росії та Білорусі. Зате представників Білорусі — Філіппа Кіркорова зі своєю протеже Анжелікою Агурбаш — помітно одразу, по спалахах фотокамер, преса не залишає їх ні на хвилину.
Організатори подбали про те, щоб не втомлювати гостей, тому офіційна програма вечора складалася лише з короткої вітальної промови віце-прем'єра з гуманітарних питань Миколи Томенка. Окрім пана віце-прем'єра, серед гостей були ще кілька представників українського уряду: міністр культури Оксана Білозір, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та віце-прем'єр із питань європейської інтеграції Олег Рибачук. Церемонію відкриття відвідала донька Президента України Ліна Ющенко.
На диво чудовою виявилася погода. Журналіст із Німеччини ніяк не міг повірити, що до другої години організатори тримали напоготові літаки для розстрілювання дощових хмар: «Я чув, що щось таке використовували в 60-х роках у СРСР. Але це не може бути правдою!» — переконував він мене.
Зате під гімн Євросоюзу — «Оди до радості» Л. Ван Бетховена в травневе небо вистрілювали залпи святкового салюту — вони розцвітали там квітками папороті. Хто отримає одну з них? Все ще тільки починається, й однозначного фаворита годі шукати — цьогорічний конкурс, на думку музичних оглядачів з різних країн, буде напруженим.