Незважаючи на запроваджену узбецькою владою повну інформаційну блокаду розстрілу в Андижані та у районі Ферганської долини, свідки та учасники цих подій розповідають про бузувірську жорстокість режиму президента Іслама Карімова. Світові інформагенції порівнюють масове вбивство людей на площі Бабара в Андижані з кривавим розстрілом студентів комуністичною владою Китаю на пекінській площі Тяньанмень 16 років тому. За останніми повідомленнями, в Андижані було вбито до тисячі осіб.
Свідки підтверджують, що військові фактично без попередження чи закликів мирно розійтися відкрили вогонь зі встановлених на БТР і БМП крупнокаліберних кулеметів та автоматів по людях, серед яких було багато жінок та дітей. Рустам Ішаков з узбецького руху прав захисту людини «Ізгулік» підтверджує, що солдати після першого шквалу вогню рушили добивати всіх поранених. Гульбахар Турдиєва, лікарка однієї з лікарень Андижана та активістка правозахисного руху «Анімокур», стверджує, що особисто нарахувала понад 600 трупів, 500 з яких були викладені для опізнання біля школи № 15 та ще 100 — біля сусіднього будівельного технікуму. Журналісти агенції «Фергана.ру» Галина Бухарбаєва та Олексій Волосевич повідомляють, що бачили десятки трупів у приміщенні андижанського кінотеатру «Чолпан». Андижанський адвокат та правозахисник Сайджан Зайнабіддінов стверджує, що 200 інших цивільних осіб було розстріляно в місті Пахтаабад, де скопичилося багато біженців із сусіднього Андіжана. Також позавчора були жорстоко придушені народні виступи в інших сусідніх з Андижаном містечках Ферганської долини: Кара-Суу, Тешикташ та Богішонол. Про точну кількість жертв у цих містах не відомо.
Зростає потік біженців до сусідньої Киргизії, де минулого місяця народ повалив режим Аскара Акаєва. За даними РІА «Новості», тут зібралося близько мільйона узбецьких біженців. Окрім того, в сусідніх киргизьких містах Ош і Джелалабад значну частину населення становлять узбеки. Не виключено, що біженці розпочнуть формувати в киргизькій частині Ферганської долини бойові загони для боротьби з узбецькою владою. Більшість біженців — чоловіки, які побоюються репресій з боку влади та мобілізації. Статистичне управління областей Узбекистану отримало наказ розпочати на цьому тижні облік усього чоловічого населення, яке годиться для військової служби, повідомила вчора агенція «Фергана. ру.». Ймовірно, що найближчим часом влада оголосить загальну військову мобілізацію.