Учора на майдані Незалежності, під Кабміном та парламентом знову було чути революційні барабани — цього разу пікетники прийшли з миром, але не без вимог. «Пора» спільно з представниками малого та середнього бізнесу і профспілок проводила акцію «Пора поважати підприємців». Річ у тім, що окремі пункти змін до бюджету-2005 зобов'язують підприємців, які були платниками єдиного податку, реєструватися ще й як платники податку на додану вартість, що суттєво б'є по кишені бізнесменів, а відтак змушує дрібний та середній бізнес (він складає основу суспільства у всіх розвинутих країнах) ховатися знову в «тінь».
Аби змінити ситуацію, підприємці призначили зустріч владі під стінами Верховної Ради — на Mайдані почала формуватися чимала колона пікетників, яка, пройшовши під будинком Кабміну, зупинилася біля парламенту. То було, певною мірою, театралізоване дійство: в голові колони їхали близько сотні таксі зі стягами «Пори», за ескортом рухалася маса мітингуючих. Була, як у старі-добрі часи, вантажівка, з якої виступали організатори мітингу. На вантажівці було встановлено добре знані в часи помаранчевої революції барабани, виготовлені з металевих діжок. Окрім уже всім відомих жовтих прапорів, пікетники несли над головами кількадесят чорних парасольок з написами «тінь», що символізували місце, куди влада заганяє підприємців змінами в оподаткуванні.
«Пора» вимагає врахувати інтереси малого та середнього бізнесу, — прокоментував ситуацiю журналістам представник цієї громадянської кампанії Євген Золотарьов, — і ми сподіваємося, що буде нова редакція цього закону. Слід, у першу чергу, залишити в повному обсязі спрощену систему оподаткування, яка є прогресивною для України, яка дала можливість багатьом підприємцям працювати легально. Адже зараз ми спостерігаємо зворотну ситуацію, існує реальна загроза переходу підприємців у тінь». Мету акції представники «Пори» пояснюють так: «Ми просто віддаємо борги (й моральні, і організаційні) тим підприємцям, які підтримали «Пору» під час помаранчевої революції, — каже пан Євген. — Кампанія стала можливою, зрештою, як і сама революція, тому що малий та середній бізнес підтримав тодішню опозицію».
При цьому учасники мітингу підкреслюють, що вони не виступають проти влади. Мовляв, будь-яку владу потрібно контролювати і вказувати їй на помилки. «Бізнесмени не хочуть іти в тінь, бо розуміють, що це повернення на 5—10 років назад. І ми сподіваємося на скасування змін, які порушують права малого та середнього бізнесу. Адже в жодній країні світу різке підвищення податків ніколи не призводило до економічного зростання — це аксіома», — каже член політради «Пори» Андрій Юсов.
Якщо влада не почує вулицю і близько 5 мільйонів підприємців країни опиняться під загрозою тіньового бізнесу, то пікетники вдаватимуться до радикальніших дій. «Ми дамо час до 1 липня, і якщо влада не відреагує, то, починаючи з вересня, оголосимо всеукраїнський страйк», — резюмував Євген Золотарьов.
Мітингуючі передали свої вимоги Верховній Раді та Кабміну. Уряд відреагував миттєво: Юлія Тимошенко пообіцяла створити робочу групу, до якої увійдуть представники Національної федерації профспілок України, громадянської кампанії «Пора», окремі бізнесмени. Робоча група, котру очолить сама Прем'єр-міністр, повинна в стислий термін розробити шляхи вирішення проблеми з оподаткуванням.