«Ми віддаємо моральні борги!»

«Ми віддаємо моральні борги!»

Учора на майдані Незалежності, під Кабміном та парламентом знову було чути революційні барабани — цього разу пікетники прийшли з миром, але не без вимог. «Пора» спільно з представниками малого та середнього бізнесу і профспілок проводила акцію «Пора поважати підприємців». Річ у тім, що окремі пункти змін до бюджету-2005 зобов'язують підприємців, які були платниками єдиного податку, реєструватися ще й як платники податку на додану вартість, що суттєво б'є по кишені бізнесменів, а відтак змушує дрібний та середній бізнес (він складає основу суспільства у всіх розвинутих країнах) ховатися знову в «тінь».

У гуртожитку — не гуртом

У гуртожитку — не гуртом

Начальник Головного управління житлового господарства КМДА Михайло Голиця вважає гуртожитки пережитками радянського минулого, які завдають чималих клопотів столичній владі. Йдеться не про студентські «вулики», які перебувають на балансі навчальних закладів (вони складають третину від усього масиву київських гуртожитків), а про будинки, які належать різним організаціям та відомствам.

Брудні від нафти руки

Брудні від нафти руки

Спеціальна комісія Сенату США, вивчивши знайдені в Іраку та оприлюднені в ООН документи, дійшла висновку щодо зловживань Саддама Хусейна у рамках програми «Нафта в обмін на харчі». Нагадаємо, ця розроблена ООН і запроваджена в середині 90-х років програма дозволяла Іраку легальний імпорт нафти під наглядом ООН, щоб за виручені гроші купувати харчі й медикаменти. З'ясувалося, що Хусейн використовував отримані таким чином доходи для вирішення своїх темних інтересів та на хабарі закордонним політикам. У звіті комісії Сенату США робиться висновок, що більшу частину хабарів отримували російські політики, зокрема колишній голова адміністрації президента Росії Олександр Волошин та голова Ліберально-демократичної партії, заступник голови Держдуми Володимир Жириновський.

Частування під резиденцією Президента

Частування під резиденцією Президента

«Аж не віриться! — говорять одне одному українські журналісти. — Ми таки дочекалися!». 16 травня, о сьомій вечора, біля Верховної Ради та резиденції Президента відбулося офіційне українське відкриття пісенного конкурсу «Євробачення-2005». У Маріїнському парку цвітуть каштани, дзижчать комарі, в передвечірніх сутінках таємничо підсвічується Палац, пахне сигарами, всюди чути англійську, лунає Штраус та Вівальді у виконанні оркестру «Пори року», майже біля кожного столика, які накрили просто неба, конкурсанти вчергове переконують журналістів у своїй вокальній майстерності, співаючи та танцюючи. Українські «Гринджоли» не переконують, вони відповідають на питання журналістів, почасти з допомогою свого перекладача, виходять у прямий ефір іноземних радіостанцій. Не було на прийомі представників Молдови, вони ще працюють у промо-турах по Росії та Білорусі. Зате представників Білорусі — Філіппа Кіркорова зі своєю протеже Анжелікою Агурбаш — помітно одразу, по спалахах фотокамер, преса не залишає їх ні на хвилину.

От і не вір у п'ятницю, тринадцяте...

От і не вір у п'ятницю, тринадцяте...

Минулої п'ятниці — 13 травня — до Національного театру імені Лесі Українки завітали гості з Мінкультури на чолі з заступником міністра Владиславом Корнієнком і у супроводі заступника начальника РУВС Шевченківського району (чоловік лише махнув своїм посвідченням перед носом вахтера, а тому прізвище його в театрі не записали). Мета візиту — посадити Юдова М. О. у крісло генерального директора та художнього керівника, яке поки що займає Михайло Рєзнiкович. Юдов призначений Мінкультури в. о. гендиректора-худрука, а тому має приступити до керівництва ввіреного йому театру. Після тривалої, близько години, бесіди і переконань Рєзніковича візитери таки полишили театр. А керівництво Російської драми зібрало журналістів і розповіло, як саме виглядає ця подія в контексті конфлікту між міністерством і театром.

Стояти, міліція! Прийшла «на діло»

Стояти, міліція! Прийшла «на діло»

Попри те, що цей резонансний злочин був скоєний трохи більше трьох місяців тому, він і досі обростає на Полтавщині найрізноманітнішими чутками. Надто з огляду на зухвалість і більш ніж солідний «улов» зловмисників. Адже у ніч з 9 на 10 лютого цього року озброєні мисливською рушницею бандити у масках через вікно увірвалися до приміщення інспекції технічної служби Полтавського відділення управління бурових робіт «Укрбургаз», розташованої у селищі Опішня Зінківського району. Погрожуючи присутнім там водіям та начальнику зміни зброєю, нападники зв'язали їх і безперешкодно вигребли з каси 210 тисяч гривень.

Лак під літак

Лак під літак

Заграву цієї великої пожежі, що спалахнула на летовищі села Широке біля Запоріжжя, було видно за кількадесят кілометрів. Горів орендований підприємцем склад лако-фарбувальних матеріалів. Тож на місці пригоди вогнеборцям довелося діяти в умовах імовірного вибуху легкозаймистих речовин. Водночас існувала загроза займання двох десятків літаків Ан-2 і гелікоптерів Мі-2, що належать Центру льотної підготовки, а також для сотні навчальних літаків.

Приватний курган

Приватний курган

Злочин проти історичної минувшини виявили правоохоронці Миколаївської області. Як повідомили «УМ» у Департаменті зв'язків з громадськістю МВС, у Баштанському районі викрито посадовців однієї із сільських рад та районного відділу земельних ресурсів, які незаконно передали в приватну власність 11 скіфських курганів. Зрозуміло, що власники з курганами не церемонилися, тож у подальшому історична місцевість була просто розорана i використана під землі сільськогосподарського призначення. На сьогодні усі ці кургани повністю знищені. Матеріальні збитки від цих дій оцінюються у два з половиною мільйона гривень.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Неоксамитова революція

Неоксамитова революція

Незважаючи на запроваджену узбецькою владою повну інформаційну блокаду розстрілу в Андижані та у районі Ферганської долини, свідки та учасники цих подій розповідають про бузувірську жорстокість режиму президента Іслама Карімова. Світові інформагенції порівнюють масове вбивство людей на площі Бабара в Андижані з кривавим розстрілом студентів комуністичною владою Китаю на пекінській площі Тяньанмень 16 років тому. За останніми повідомленнями, в Андижані було вбито до тисячі осіб.

Всі статті рубрики