Сьогодні фактично відкривається святкова фестивальна вітрина, а до цього оргкомітет фестивалю на чолі з його директором Тьєрі Фремо та президентом Жілем Жакобом провів велетенську відбіркову роботу, переглянув 1540 фільмів iз десятків країн світу та відібрав із них 53, які будуть демонструватися в кількох головних фестивальних програмах. У головному конкурсі за найпрестижнішу в світі кінонагороду «Золота пальма» будуть змагатися 20 художніх фільмів із 13 країн світу, включно з Іраном. Роботи провідних майстрів світового кіно буде оцінювати журі у складі дев'яти осіб на чолі з боснійським кінорежисером Еміром Кустуріцею, який матиме честь в останній фестивальний день 22 травня оголосити лауреата «Золотої пальми» та переможців в інших категоріях. Про розмах фестивалю свідчить те, що до Канн зібралися 35 тисяч представників світової кіноіндустрії, роботу форуму будуть висвітлювати чотири тисячі журналістів, а фільми переглянуть приблизно 250 тисяч шанувальників кіно.
Серед 20 учасників головного конкурсу переважають визнані майстри: четверо режисерів у попередні роки вже були нагороджені «Золотою пальмою». Всі лауреати попередніх років представляють так зване «незалежне кіно», тобто незалежне від великих кіностудій. Американець Гас Ван Зант («Золота пальма» 2003 року за фільм «Слон» про масове вбивство в американській школі) цього року представляє стрічку «Останні дні», напівбіографічну історію про рок-музиканта та співака Курта Кобейна, який 1994 року покінчив iз життям, коли його група Nirvana перебувала на піку популярності. Інший гранд американського незалежного кіно Джим Джармуш покаже в Канні фільм «Зламані квіти» про чоловіка (пам'ятний за стрічкою «Труднощі перекладу» актор Білл Мюррей), який розшукує свого сина, про існування якого він попередньо навіть не підозрював. Данець Ларс фон Трієр (володар «Пальми» за добре відомий у нас фільм «Та, що танцює у темряві») цього разу покаже стрічку «Мандерлей», другу частину американської трилогії, яку він започаткував фільмом «Догвіль» із Ніколь Кідман у головній ролі. Провідний німецький «незалежний» Вім Вендерс (лауреат «Золотої пальми» 1984 року за фільм «Париж, Техас») буде намагатися повторити свій успіх із фільмом «Не заходь постукавши» про старіючого актора, який спеціалізується на зйомках у ковбойських фільмах. Претендентами на перемогу вважаються стрічки канадця Девіда Кроненберга «Історія насилля» та американця Роберта Родрігеса «Місто гріха».
Головною «цукерочкою» цьогорічної позаконкурсної програми буде запланована на 15 травня світова прем'єра чергової (і останньої) частини «Зоряних воєн» — «Помста ситхів». Постановник цієї кіносаги Джордж Лукас буде нагороджений в Каннах за внесок у світове кіно. У рамках позаконкурсної програми відбудеться прем'єрний показ нового фільму американського єврейського пересмішника Вуді Аллена «Матч-пойнт». Як завжди, до Канна охоче приїздять цілі табуни провідних світових кінозірок. У рамках фестивалю також проходить найбільший у світі кіноринок, в якому цього року Україна буде представлена картиною Тараса Томенка «Пересохла земля».