7 травня — це такий день, коли майже в 200 містах по всьому світу із прапорами на вулиці виходять люди, які висловлюють своє ставлення до національної наркополітики, і все це називається Всесвітнім конопляним маршем. У кожній країні — свої нюанси: хтось уже сидить за гратами за участь у несанкціонованому мітингу, хтось радіє м'якому законодавству, яке не карає растаманів за їхні милі звички, хтось нишком від правоохоронців затягується косяком, а хтось співає веселих пісень. Відбулося таке доволі цікаве дійство і в столиці Української держави — 7 травня на вулиці Києва вийшли близько 300 українців, які намагались довести суспільству, що кожна людина має право на самовираження та внутрішню свободу.
Акція під назвою «Марш свободи», навколо якої ще за тиждень почали розгортатися пристрасті, таки відбулася, і, що найкраще, обійшлася без постраждалих. Хоча шанси отримати стусанів, як зауважують учасники ходи, таки були... На той самий день, час та місце під столичним небом претендували представники церкви «Посольство Боже» та реабілітаційного центру «Любов», які вивели на Софійську площу майже тисячу колишніх наркоманів та алкоголіків. Люди у різнокольорових накидках скандували «Маріхуані — ні, Ісусу — так!» і намагалися заблокувати рух «Маршу свободи». Правоохоронці добре справлялися із своєю роботою, тож до кулачних боїв справа не дійшла, але віруючі були налаштовані доволі агресивно.
Вочевидь, усе почалося з інформації про «конопляників», поширеної у вітчизняних ЗМІ: не встигли самі учасники з'ясувати, де збиратися та яким маршрутом краще прямувати, як інформація з'явилася в мас-медіа. Газета «Сегодня» надрукувала один із варіантів як остаточний і принагідно повідомила, що учасники акції виступатимуть за легалізацію коноплі. За словами прес-аташе «Маршу свободи» Тараса Ратушного, коментар, який спотворював справжні цілі акції, був даний від імені людини із вигаданим прізвищем, якої немає серед активістів «Об'єктивної реальності», а звідки журналіст узяв цю інформацію, редакція «Сегодня» сказати не змогла...
А тим часом український «Марш сободи», на відміну від акцій, які проходили в інших країнах, не мав за мету легалізувати легкі наркотики чи змінити чинне законодавство. За словами Тараса Ратушного, люди хотіли виступити за реалізацію особистих свобод і привернути увагу громадськості до проблеми вживання легких наркотиків, яка сьогодні не є обговорюваною в нашій державі. «Теоретично закони про заборону наркотиків мають оберігати здоров'я громадян та всього суспільства, на практиці ж вони служать засобом контролю за «громадським порядком» та боротьбою із злочинністю», — говорять учасники «Маршу...».
Любителі маріхуани організували виступи барабанщиків та концерт етнічної музики, а їхні опоненти водили хороводи та співали релігійні пісні, буквально наступаючи тим на п'яти.