Лідером парламентської виборчої кампанії, яка офіційно ще не почалася, однозначно є партія Президента Ющенка — «Народний союз «Наша Україна», у якій би конфігурації вона не виступала. Дані соціологічного опитування з цього приводу, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» і Київським міжнародним інститутом соціології, оприлюднила позавчора науковий керівник «ДІ» Ірина Бекешкіна.
При блокуванні з різними політичними силами «Наша Україна» може набрати від 27% до 29% голосів виборців. При цьому Партія регіонів Януковича може розраховувати на досить відчутний результат (до 20%) у блоці з СДПУ(о) Медведчука і ПСПУ Наталії Вітренко. «На мою думку, це межа, тому що ми прагнули втиснути в цей віртуальний блок усіх можливих партнерів», — відзначила пані Бекешкіна.
Також, за даними соціологів, можна напевно стверджувати, що 3-відсотковий бар'єр на виборах-2006 самостійно спроможні подолати Партія регіонів — 13,3%, «Батьківщина» Тимошенко — 10,7%, «Народний союз «Наша Україна» (якщо записати лідером Безсмертного) — 10,8%, партія «Наша Україна» Пинзеника — 8,3%. (При цьому опитувальники зауважують, що дві останні політичні сили на виборах, найімовірніше, виступатимуть разом). З хорошим запасом у парламент проходить Соціалістична партія Мороза — 7,4%, ще, хоча й катастрофічно розгубивши електорат, — КПУ Симоненка — 6,5%.
Сюрпризом для соціологів став рейтинг Прогресивної соціалістичної партії Наталі Вітренко, який раптово збільшився до 4,2%. «Очевидно, часта поява на екранах останнім часом запопадливої опозиціонерки прийшлася до смаку певній частинi населення», — вважає Ірина Бекешкіна.
Зберігають можливість самостійного входження у парламент Народна партія Володимира Литвина, а також Соціал-демократична партія України (об'єднана). Наразі ці потужні структури балансують на межі провалу. При цьому слід враховувати, що на парламентських виборах 2002 року есдеки набрали набагато менше голосів, ніж сподівалися, навіть маючи у своєму розпорядженні колосальні медійні й пропагандистські можливості.
Як повідомляє агенція «ЛігаБізнесІнформ», дослідження проводилося 14—24 квітня у всіх регіонах України.