У столиці Швейцарії Берні у понеділок заарештовано колишнього міністра атомної енергетики Росії Євгена Адамова. 65-річний Адамов очікує рішення про екстрадицію до Сполучених Штатів, оскільки ордер на його арешт був виданий окружним судом штату Пенсильванія. Прокуратура американського міста Піттсбург звинувачує колишнього російського урядовця у шахрайстві, відмиванні грошей та низці інших злочинів, за які йому загрожує багаторічне ув'язнення. Адамов не визнає себе винним і на екстрадицію до США не погоджується.
За версією американського правосуддя, Євген Адамов привласнив 9мільйонів доларів, які міністерство енергетики США виділило Росії як допомогу на утилізацію ядерних відходів та на вдосконалення системи ядерної безпеки, повідомила газета «Нью-Йорк таймс». «Справою Адамова» займається прокуратура Піттсбурга, оскільки в цьому американському місті в штаті Пенсильванія колишній міністр має нерухомість, зокрема будинок вартістю 200 тис. доларів i є співвласником щонайменше однієї консалтингової компанії Olmeka LTD, яка розташована у місті Монровіль неподалік від Піттсбурга. Він також має особисті банківські рахунки у штатах Делавер та Пенсильванія. У Швейцарію Адамов прибув власне для переговорів з місцевою владою, яка заморозила банківський рахунок його доньки, котра постійно мешкає в цій країні й навчається в Бернському університеті. 1999 року згадана вище американська компанія Olmeka LTD відкрила на її ім'я в одному з швейцарських банків рахунок на 250 тис. доларів.
Адамов очолював російський Мінатом з 1998 по 2001 рік. До того, як стати міністром, він очолював інститут у Москві, який розробляв ядерні реактори чорнобильського типу, повідомляє Бі-Бі-Сі. Це не перше звинувачення в корупції, яке висувають на адресу Адамова. На початку 2000 року його діяльність була предметом розгляду спеціальної комісії Держдуми Росії. Тоді депутати стверджували, що міністр, порушуючи закон, займається комерційною діяльністю та володіє значними рахунками у різних країнах світу, що він підпорядкував міністерську кадрову політику своїм особистим інтересам.
Питання про екстрадицію має розглянути швейцарський суд 9 травня. Якщо Адамов не погодиться добровільно на спрощену процедуру екстрадиції, то тоді влада США у термін від 40 до 60 діб повинна звернутися до Швейцарії з офіційним запитом про його видачу. Якщо швейцарський суд і прийме позитивне рішення про екстрадицію, то за Адамовим залишається право оскаржити це рішення у Федеральному суді Швейцарії.