Кожна людина має право на щастя. Особливо — дитина. Але, якщо життя дитини змалку ускладнене фізичними вадами, хіба не обов'язок дорослих підтримати її, щось зробити для того, аби вона почувалася щасливішою?
Саме з таким настроєм підійшли студенти та викладачі Київського національного університету технологій та дизайну до створення колекції одягу для дітей-інвалідів, показ якої під назвою «Осінній подарунок» відбувся днями на сцені університету в рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів. Діти товариства «Церебрал» не тільки продемонстрували створені для них студентами С. Сторчуновою, Н. Нагорнюк, У. Іванчук, Т. Бокій моделі святкового, спортивного, зимового одягу, а й отримали це зручне і сучасне вбрання в подарунок. Справжнім святом став цей день і для дівчат-виконавиць танцювального колективу інвалідів на візках «Березіль», які виступали у гарних вечірніх сукнях, розроблених і пошитих саме для них.
Ще з 2000 року Київський національний університет технологій та дизайну розпочав розробку проекту «Текстильні вироби для інвалідів». Мета проекту — створення одягу для людей з обмеженими фізичними можливостями. Дизайн, конструкція та технологія виготовлення таких виробів обумовлені характером захворювань, рекомендаціями медиків, побажаннями хворих та осіб, які їх доглядають.
За три роки силами студентів та викладачів були спроектовані та виготовлені різноманітні колекції одягу для інвалідів, які демонстрували і на сцені університету, і на святах у дитячому садочку №591. Розробляють студенти моделі одягу, в яких комфортно почуватимуться люди різних вікових категорій з фізичними вадами, інваліди, що пересуваються у візках, лежачі хворі. Велику допомогу в розробці та виготовленні виробів надають Благодійний фонд «Добросерда мода» при КНУТД, науково-впроваджувальне підприємство «ЕКМА», швейна фабрика «Дана», Фонд сприяння розвитку мистецтв.
КНУТД робить й інші конкретні кроки на підтримку людей з обмеженими фізичними можливостями: тут уже навчаються на пільгових умовах 6 студентів з вадами слуху; готові прийняти на таких умовах молодь, яка працюватиме в галузі легкої промисловості.
Зважаючи на актуальність проблеми проектування та виготовлення функціонального одягу для людей з фізичними вадами, університет передбачає сприяння будинкам інвалідів, пошиття вбрання для інвалідів на замовлення, закликає до співпраці небайдужих спонсорів та організації.