Минулого тижня Північно-західний апеляційний господарський суд у Рівному нарешті поставив крапку в багатомісячній «соборній» тяганині.
Вона стосується подальшої долі Успенського собору в місті Володимир Волинської області.
Отож суд своїм рішенням остаточно закрив чергове апеляційне провадження, яким намагалися заблокувати виконання рішення про виселення УПЦ МП.
Забрати манатки персонально мав тамтешній клірик, якому колись дивним чином вдалось прописатись у приміщенні собору.
Під час судового засідання представники московського священника наголошували, що судові рішення — а їх упродовж року відбулось декілька — буцімто порушують його «житлові» права.
Натомість представник Волинської ОДА Олександр Гаргола під час того засідання суду резонно аргументував: мовляв, приміщення собору є нежитловими, а будь-які документи про прописку вже давно визнані незаконними.
Тепер справа за виконавчою службою, яка може взятись безпосередньо за виселення клірика з Успенського собору (який, до слова, має статус історичної пам’ятки національного значення. — Авт.) вже найближчим часом.
Щоправда, не факт, що та процедура пройде гладко, без ексцесів. Як добре відомо, у минулому на подібні заходи представників влади миттєво сходились і з’їжджалися звідусіль десятки прибічників московської парафії, всіляко заважаючи правоохоронцям здійснювати відповідні законні дії.
Як, до речі, у свіжому інциденті на території Почаївської Свято-Успенської лаври на Тернопільщині. Тоді, теж минулого тижня, поліція разом з СБУ в присутності адвокатів мали знайти і вилучити документи про обставини незаконного привласнення УПЦ МП Всіхсвятської церкви, яка розташована на цвинтарі поруч із лаврою. Проте на заваді горою стали братчики лаври і зорганізовані ними діти, які затято штовхали слідчих і поліцейських.
«Під бій дзвонів збіглися усі немічні бабусі з околиць лаври і теж вступили в гарячу «дискусію», сиплючи прокльони, плюючи в обличчя і т. д. Усе за методичкою всім відомих структур!» — написав про те дійство на своїй сторінці у фейсбуці директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин.
Утім для правоохоронців не стало проблемою встановити особи провокаторів і організаторів інциденту. За повідомленням речниці Національної поліції України Юлії Гірдвіліс, з ними наразі працюють слідчі.
Відкрито додаткове кримінальне провадження за статтею 345 Кримінального кодексу — погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу.
Олександр КОНДРАТЮК
Рівне