Парад без пафосу. Українські військові продовжують псувати рашистам статистику до 9 травня

07.05.2025
Парад без пафосу. Українські військові продовжують псувати рашистам статистику до 9 травня

Дякуємо, рідненькі! Хай Бог береже. (Фото 116-ї окремої механізованої бригади.)

«Звільнена» в російському телевізорі Курщина і далі спростовує міфи про непереможність країни орків.
 
На початку тижня відомі z-канали повідомили про спробу прориву ЗСУ в районі села Тьоткіне Глушковського району.
 
Пишуть, що атака супроводжувалась інтенсивним артилерійським вогнем і дозволила наблизитися до населених пунктів, які рашисти вважають тиловими, мирними і добре захищеними.
 
Крім цього, наші бійці підірвали міст через річку Сейм, ускладнивши логістику ворога.
 
За словами z-воєнкора олександра сладкова, це не разова диверсія, а системна операція у прикордонні, яка ставить під сумнів усі офіційні побєдобєсні звіти.
 
Тепер путіну буде важко сказати на параді, що доблесні орки звільнили росію від ворога. А він так хотів...
 
І ще одна вбивча для московитів прикрість. Днями українські артилеристи вперше в історії військової справи запустили ракети з морського дрона не по кораблях, а по винищувачах Су-30. Обидві цілі припинили існування.
 
Як повідомив OBOZ.UA авіаексперт Анатолій Храпчинський, новітня технологія відкриває для України нові можливості. Зокрема, дозволяє створювати мобільні ППО не з систем вартістю в сотні мільйонів доларів, а з набагато дешевших дронів.
 
Ідеться також про нову тактико-технологічну нішу, оскільки українська Magura-7 успішно відправила за призначенням американські ракети AIM-9 Sidewinder. Синергія виявилася ідеальною. 
 
До речі, американські бомби гарно «працюють» і з українською авіацією. Днями високоточна JDAM з подачі Су-27 рознесла командний пункт рашистського батальйону в центрі Новогродівки, що неподалік Покровська.
 
Разом зі штабом, який служив там мозком військових операцій, загинуло чимало операторів FPV-дронів. На цьому ж напрямку Оперативно-стратегічне угруповання військ «Хортиця» зупинило чергову невдалу спробу окупантів просунутися в зоні відповідальності бригади «Спартан».
 
Згідно з повідомленням, екіпажі БпЛА наших захисників одразу виявили піхоту ординців і відпрацювали по ній настільки швидко, що окупанти навіть не встигли зрозуміти, звідки по них прилетіло.
 
Втім окупанти не знижують своєї активності на Донецькому напрямку, готуючи велику наступальну операцію на південному заході Торецька і в районі Мирного.
 
Сюди, за даними Інституту вивчення війни (ISW), швидко перекидають підрозділи з Курахово та західних районів Запорізької області для проведення взаємопов’язаної операції.
 
Аналітики Інституту вивчення війни попередили також про можливу підготовку окупантів до наступу на Сумщину. Але при цьому уточнюють: допоки ЗСУ зберігають свої позиції на Курщині, повномасштабний наступ на Суми залишається малоймовірним.
 
Тим часом безпілотна війна триває далі. У ніч із 5-го на 6 травня українські дронарі у відповідь на масовані обстріли рашистами України здійснили чергову атаку на військові об’єкти москви, самари, калуги, волгограда і саратова. У цих містах було оголошено тимчасове обмеження на роботу аеродромів. Вибухало щось і в пензенській області.