Впевнена, у кожної, навіть юної та практикою не обтяженої, господині є гросбух, куди вона записує рецепти — бабусині, мамині, куми, подруги.
І не кажіть, що «гугл вам у поміч» зараз переважає всякі там записнички, адже перевірені часом і не одним поколінням рецепти набагато цінніші, ніж поради невідомих людей. Проте і в гуглі можна надибати різні цікавинки.
Як ось, скажімо, печиво з крохмалю і згущенки — оригінально, незвично, без сумніву, смачно. Що ж, навіть старші ґаздині інколи можуть експериментувати, а молоді — й поготів. Отож готуємо легкі і білосніжні, мов хмаринки, тістечка.
Для цієї оригінальної випічки нам знадобляться 1-2 жовтки, 70 г вершкового масла, 120 г згущеного молока (не вареного!), 180 г крохмалю та пакетик ванільного цукру.
Жовтки разом із м’яким маслом (воно має кілька годин «відігрітися» після холодильника) збиваємо металевим віничком до однорідності, а потім виливаємо «згущенку», додаємо ванільний цукор і ще раз ретельно збиваємо.
Поступово в цю масу всипаємо порціями крохмаль, розмішуємо лопаточкою, а коли маса стане густою, вимішуємо еластичне тісто, кладемо його в поліетиленовий мішечок і ставимо на пів години в холодильник.
Розігріваємо духовку до 170 градусів, а тим часом виймаємо тісто з холодильника, розкачуємо в ковбаску, нарізаємо її на 12-15 брусочків, з яких формуємо кульки.
Кожну заготовку припліскуємо виделкою, роблячи таким чином візерунок на тістечках (ви можете вигадати інше оздоблення), викладаємо вироби на деко і ставимо в духову шафу випікатися приблизно на 7-9 хвилин (тістечка в жодному разі не повинні рум’янитися, а залишатися білосніжними). Така випічка підійде не лише для щоденного чаювання, а й на свята.
Зеня ЗВАРИЮШКА