«Тарас Бобанич Хаммер — присутній!»: у Києві та Львові презентували фільм про легендарного добровольця

26.02.2025
«Тарас Бобанич Хаммер — присутній!»: у Києві та Львові презентували фільм про легендарного добровольця

«Тарас Бобанич Хаммер — присутній!». (Фото з власного архіву.)

У Львові та Києві презентували документальний фільм «Тарас Бобанич Хаммер — присутній!» — про легендарного добровольця, який своїм прикладом і вміннями мотивує протидіяти ворогу.
 
А вже 1 березня стрічку покажуть на благодійному показі в Канаді, у місті Галіфакс провінції Нова Шотландія.
 
За словами режисера фільму Олексія Кочергіна, робота над стрічкою тривала півтора року.
 
Команді вдалося відійти від звичайної біографічної побудови історії: народився, вчився в школі, в університеті...
 
«Ми розуміли, що Тарас — незвичайна людина. Як мінімум через те, що це людина, яка з 2014 року жодного разу не зневірилась в Україні», — каже режисер.  
 
За основу  взяли шлях захисника України від Майдану і весь  військовий. Показали, що «Хаммер», якого мама та дружина називають ніжно Тарасиком, є прикладом справжнього патріота і націоналіста. 
 
Найризикованішою частиною роботи знімальної групи над стрічкою було спілкування з побратимами Тараса Бобанича. Бо виїжджали до лінії фронту і працювали, коли неподалік відбувалися ворожі обстріли.
 
Тарас Бобанич народився в Трускавці на Львівщині. Розпочав свій бойовий шлях на Майдані у 2014 році. Потім була війна на сході України і п’ять років боїв з ворогом у складі 1-ї окремої штурмової роти ДУК «Правий сектор» під командуванням так само легендарного Дмитра Коцюбайла Да Вінчі.
 
Паралельно Тарас займався вишколами українських підлітків. Адже розумів, що треба готуватися до підступних дій країни, яка століттями намагалася знищити українську ідентичність. При цьому доброволець непорушно був упевнений у нашій на перемозі.
 
Коли розпочалося повномасштабне російське вторгнення, Тарас очолив батальйон, з яким воював на Київщині, а згодом на Харківщині.
 
Глядачі фільму бачать людей, які були з Тарасом протягом його життя в тилу і на війні: батьків, кохану, з якою одружилися тільки у 2020 році, побратимів і посестер. У кінооповідь вплетені архівні відео від часів Майдану і до повномасштабної сучасної російсько-української війни.
 
Виконуючи бойове завдання біля села Вірнопілля на Харківщині, молодший лейтенант Тарас Бобанич 8 квітня 2022 року загинув... На День Незалежності України того ж року за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу Тарасові Бобаничу присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
 
«Документальний фільм Михайла Ухмана «Тарас Бобанич Хаммер — присутній» — це не просто біографія Героя України, а справжній емоційний маніфест про мужність, відданість і боротьбу за свободу, — ділиться враженнями після перегляду Ольга Коновал. — Завдяки унікальним архівним кадрам, розповідям побратимів і друзів ми бачимо не лише воїна, а й людину з великим серцем, яка надихала інших своєю вірою та силою духу.  Це кіно — не просто спогад про загиблого воїна, а заклик до незламності та боротьби. Воно залишає глибокий слід у серці кожного глядача і нагадує: Герої живуть, поки ми їх пам’ятаємо».
 
Автор ідеї та продюсер фільму — Михайло Ухман. У фінальних титрах звучить трек «Повстанець», який виконує улюблений Хаммером гурт «Кому вниз» з лідером  Андрієм Середою. 
 
Парамедик Настя Подобайло, яка є у кадрах і була у глядацькій  залі на київському показі, упевнена: «Україна має знати своїх героїв, розуміти, за що вони борються, і берегти те, за що наші воїни проливають кров у важких боях». І процитувала Шевченкові слова: «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнє посланіє».
 
Документальна стрічка — з англійськими субтитрами. Кошти, зібрані під час показів фільму, скеровують на підтримку 2-го стрілецького батальйону імені Тараса Бобанича 67-ї ОМБр ДУК ПС. 
 
Фільм «Тарас Бобанич Хаммер — присутній!»  є одним з тих кінолітописів, за яким наші нащадки вивчатимуть історію російсько-української війни. Це не просто історія одного героя. Це історія про віру для тих, хто продовжує діяти і вірити.
 
Фільм вийшов дуже щирим, чесним і зворушливим. Історія надзвичайної людини, нащадка стрільця УПА, харизматичного і компетентного командира та чудової людини. Він співав, навчав молодь, надихав побратимів і завжди вірив в Україну. 
 
Тарас Бобанич Хаммер  у свої 33 роки навічно залишається  видатним бійцем. Його іменем у Стрию, де з’явився на муралі,  названо школу та алею. Тарас свого часу закінчив на Львівщині Стрийську загальноосвітню школу № 9 (нині ліцей), а потім юридичний факультет Львівського державного університету внутрішніх справ (2011).
 
Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький під час допрем’єрного показу фільму розповів, що особисто знав Тараса Бобанича Хаммера: «Він ніколи не приходив просити про особисті речі. Він завжди говорив про Україну і про своїх побратимів, про державу і цінності. Такою людиною він був».