У Курській області розвідка США зафіксувала 10 тисяч солдатів Північної Кореї, які можуть почати наступ найближчими днями.
Про це повідомив речник Держдепу Метью Міллер, зауваживши, що американська сторона наразі не може підтвердити інформацію про вже фактичну участь союзника путіна у війні.
«Але якщо солдати КНДР вступлять у бій, — сказав він, — то будуть легітимними цілями». Тобто вбивати їх нам таки дозволять.
До речі, дані США про присутність військ Кім Чен Ина на Курщині дещо відрізняються від тих, які озвучує українська сторона.
Зокрема, Володимир Зеленський у понеділок, після доповіді розвідок, повідомив, що корейців з бурятськими паспортами там вже не 10, а 11 тисяч.
При цьому він підкреслив той факт, що реакція західних партнерів України на вступ КНДР у війну на боці кремлівських терористів залишається слабкою.
Тим часом рашисти щодня активно просуваються вперед на східному напрямку. Як було повідомлено 4 листопада на сторінці аналітичного проєкту DeepState у Telegram, окупанти захопили селище Степанівка у Краматорському районі Донецької області, а також демонструють просування поблизу Курахового, Богоявленки та в Кремінній Балці.
Цього ж дня стало відомо про успіх кацапів у районі села Колісниківка на Куп’янщині і селища Новоселівське Луганської області. Раніше повідомлялося про наступ московської орди в напрямку харківських Липців, оскільки вони намагаються зайняти панівні висоти.
Не маючи переваги ні в чисельності військ, ні в озброєнні, українські захисники намагаються вести більш технологічну війну. Днями канал 36-ї ОБрМП Сил оборони України розповсюдив відео, на якому ЗСУ вщент рознесли ворожу десантуру.
«Джавелін вирішує! — йдеться в повідомленні. — Тотальний розбір БМП штурмової групи росіян на Курщині розрахунком «Джвавеліна» миколаївських морпіхів. Накат десанту розбитий силами артилерії та ударних дронів бригади». Аеророзвідку при виконанні даної операції забезпечив підрозділ дроноводів «ГРИФОН 501».
Обороноздатність ЗСУ має шанс зміцніти в недалекому майбутньому. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall завершує будівництво вже другого заводу в Україні.
Перший був відкритий недавно і вже працює над ремонтом та виробництвом бронетехніки. Обидва підприємства добре захищені від можливих рашистських атак.
Новий пакет допомоги невдовзі Україна отримає і від Литви. Про це повідомив міністр оборони Лаурінас Кащюнас, перебуваючи з візитом у Києві. Йдеться про партію тепловізорів, безпілотників та іншого обладнання, що сьогодні вкрай необхідне на полі бою.
Також уряд балтійської країни виділив 10 мільйонів євро для закупівлі в наступному році БПЛА литовського виробництва. Планується також виділення 30 мільйонів євро на підтримку Коаліції з протимінної діяльності та чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для ЗСУ.