На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя.
Чоловік переніс обширний інфаркт, шунтування та ще кілька серйозних хірургічних втручань на серці. Проте лікування виявилось безсилим, вихід був один — трансплантація серця.
Про це розповідає Олег Журба, завідувач серцево-судинної хірургії Черкаського обласного кардіологічного диспансеру.
За його словами, 19 січня цього року медики дізналися про наявність донорського серця, яке зможуть трансплантувати пану Олександру. Але був нюанс: серце донора було за 200 кілометрів, в Умані.
Доставити його треба було менш ніж за чотири години. Якщо в ці терміни не вкластися, пояснює лікар, серце вже не буде придатним для пересадки.
«Та все ж ми наважились. Паралельно працювали дві групи медиків: ми готували пацієнта до операції, а наші колеги забирали орган у реципієнта в Умані. Завдяки вправності водія черкаської «екстренки» серце вдалося доставити в рекордні терміни», — говорить Олег Журба.
Лікар розповідає, що спочатку операція проходила добре. Та через 10 секунд серце завмерло.
«Наші серця в операційній — емоційно теж. Було таке напруження, що я почав вагатися у своєму рішенні, чи справді треба було ризикувати й оперувати... Через годину сталося диво: серце вдалося запустити», — пригадує пан Олег.
Операція тривала 10 годин. «Це була одна з найбільш стресових операцій за всю мою діяльність. Та я досі впевнений, що це було правильне рішення. Тепер наш колишній пацієнт каже: життя змінилося, перестав відчуватися біль у серці, повернулась улюблена риболовля», — розповів лікар.
Успіх забезпечила вся команда Черкаського обласного кардіоцентру: анестезіологи, хірурги, медичні сестри. Подяка й родині донора — за згоду на трансплантацію органів. Олександру Прилуцькому всі бажають довгих років життя!
Медики продовжують повертати людям здоров’я. Недавно в Черкаському кардіоцентрі врятували ще одне життя — безоплатно прооперували волонтера Сергія Білана, який потребував заміни одного серцевого клапана, а також реконструкції іншого.