Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги.
Аби здобути путівку до третього кола кваліфікації, підопічним Олега Шафаренка треба було посідати перше місце у своєму квартеті.
Проте «Сокіл» втратив шанс на це вже після другого туру: спочатку поступився італійському «Ріттнеру» (4:5), а потім — словенському «Єсеніце» (2:5). А в останньому турі «соколята» програли хорватському «Сисаку» (2:4).
Наставник «Сокола» Олег Шафаренко, коментуючи цей невтішний результат, наголосив, що головною причиною провалу стала відсутність ігрової практики.
«Такий результат, на жаль, був очікуваним, оскільки в процесі підготовки ми з незрозумілих причин не зіграли жодного офіційного матчу. Якщо в нашій країні хочуть розвивати хокей, то того, що зараз відбувається, не можна допускати за жодних обставин. Жодні товариські поєдинки не замінять офіційних. Ми залишилися без ігрової практики, без ігрового тонусу. Навіть п’ятьма тренуваннями на день цїєї недостачі не компенсуєш», — обурився тренер, наголосивши, що внутрішній регулярний чемпіонат з хокею досі не стартував.
Чому ж новий сезон досі не розпочався, а «Сокіл» залишився без ігрової практики? Річ у тім, що у національній Федерації хокею вже кілька місяців триває боротьба за владу.
Ще влітку низка функціонерів на чолі з президентом клубу «Кременчук» Сергієм Мазуром висловили незадоволення роботою очільника організації Георгія Зубка.
Конфлікт вийшов на новий рівень наприкінці вересня, коли у Кременчуці пройшов захід, названий Генеральним конгресом Федерації хокею України.
На ньому учасники безальтернативно обрали нового керівника ФХУ — власника «Кременчука» Сергія Мазура.
Зубко очікувано заявив, що конгрес пройшов усупереч законодавству, зазначивши, що планує оскаржувати його результати в суді.
«Так званий конгрес, який відбувся в Кременчуці, пройшов усупереч статуту Федерації хокею та українському законодавству. Ми жодним чином не визнаємо результати цього конгресу і будемо оскаржувати дані дії в законний спосіб. Укотре, на жаль, пересвідчилися, що певна група людей усупереч здоровому глузду і законодавству України хоче єдиного: задоволення власних амбіцій та руйнації українською хокею», — говорив функціонер.
Такі дії Мазура Зубко називає рейдерським захопленням та заколотом. Мазур же переконує, що мав усі підстави балотуватись на посаду очільника ФХУ.
«Я вже тривалий час припинив свої повноваження як президента ХК «Кременчук». І в цьому випадку я маю повне право виходити на передвиборчу гонку. Не зовсім розумію позицію пана Зубка, тому що заколот — це коли декілька осіб намагаються незаконним шляхом зняти президента чи керівника тієї або іншої організації. У нас трошки інша ситуація — 25 відокремлених підрозділів, 23 з яких висловили свою точку зору, що вони не визнають Зубка за президента Федерації. Тобто 94% відокремлених підрозділів самої федерації. Також 5/6 клубів, які грають у регулярному чемпіонаті України, висловили таку ж позицію. Не знаю, чому пан Зубко не хоче коментувати цю ситуацію, але було б чесно, якби він про це говорив. Не про заколот, а про те, що в нього просто немає підтримки в хокейній спільноті», — аргументував свою позицію функціонер.
Згідно зі статутом ФХУ, саме Рада федерації призначає керівників відокремлених підрозділів, які можуть висувати кандидатів у президенти ФХУ. Тож формальні причини у Ради зняти Зубка начебто були.
Проте статут має стільки протиріч, що, хоч би чим завершилась боротьба за владу, - точно доведеться ухвалювати новий документ, в якому буде чітко прописано регламент на випадок подібних ситуацій у майбутньому.
Цікаво, що у профайлі української федерації на сайті ІІHF — Міжнародної федерації хокею — президентом ФХУ вже значиться Сергій Мазур. А згідно з реєстром Міністерства юстиції України, очільником федерації надалі залишається Георгій Зубко.
«Станом на сьогодні ми не отримали відповідь щодо причин змін керівництва на сайті IIHF. Ми залучили міжнародну лобістську спортивну компанію, яка працює над тим, щоб запобігти будь-якому зовнішньому впливу на Міжнародну федерацію. Ми впевнені, що це допоможе захистити інтереси українського хокею та запобігти поширенню дезінформації на міжнародній арені», — пояснив свою позицію минулого тижня Зубко.
Зрештою, саме через питання реєстрації новий сезон поки так і не розпочався. Замість раніше запланованого 22 жовтня старт чемпіонату тепер очікується 31 жовтня.