Днями в Оболонському провулку, 44 розпочалося будівництво незвичайної споруди. Від своїх «сусідів» майбутній будинок відрізнятиметься не тільки висотою (замовник, усупереч будівельному буму, зводитиме малоповерхівку), а й новітнім енергозберігаючим начинням. Це буде перший в Україні енергоавтономний будинок. Запропонувало київській владі таке ноу-хау відкрите акціонерне товариство «КиївЗНДНІЕП». Воно ж виступило замовником і виконавцем усіх проектних і будівельних робіт.
Будинок не залежатиме від теплової мережі Києва: холодну воду сюди «підтягнуть» від столичної комунікації, а от гаряча «варитиметься» просто в будинку: окрiп «вироблятимуть» за допомогою спецiального теплового насоса.
Будинок підніметься вгору лишень на шість поверхів. «Ми не ставили собі за мету нажитися з нього, тому не робили споруду високою, натомість більше уваги приділили затишності. Тут люди дійсно почуватимуться, як удома», — розповів «УМ» директор «КиївЗНДНІЕП» Володимир Шевельов. Вiн каже, що в усьому світі багатоповерхові «мурашники» давно вже вийшли з моди і живуть у них переважно бідняки. «Я вірю, що колись столична влада належним чином оцінить усі переваги малоповерхівок», — переконаний пан Шевельов.
До речі, за інформацією «Галицьких контрактів», перші розробки енергоавтономних будинків у Японії з'явилися ще в 1964 році. Тоді як київські вчені вивчають це питання лише впродовж останнього десятиріччя. Весь цей час вони намагаються знайти альтернативні джерела тепла, і, як з'ясувалося, «грітися» взимку можна навіть від атмосфери, грунту, систем кондиціонування.
За попередніми прогнозами, будівельні роботи закінчаться навесні наступного року. Втім поки що будівельники не відкривають таємницю, скільки ж коштуватиме квартирка в такому «виплоді науки». «Нині ніхто не може дати точний прогноз, як змінюватимуться ціни на квартири найближчим часом. Проте ціна нашої квартири буде відсотків на 20-25 меншою, ніж по Оболоні в цілому», — повідомив Володимир Шевельов. За його словами, зменшити вартість вдалося завдяки новим конструкторським і будівельним рішенням.
Зараз розробками столичних будівельників уже зацікавилися за кордоном. Не проти збудувати у себе подібні «хати» й українські регіональні будівельники: поділитись досвідом «КиївЗНДНІЕП» просять з Вiнниці, Черкас і Чернігова.