Керівництво Пентагону стурбоване великою кількістю самогубств серед розквартированих в Іраку американських військових, тому відрядило туди групу лікарів, які мають з'ясувати, чи ці смерті пов'язані зі стресами воєнного часу та тривалим перебуванням у далекій країні у ворожому оточенні? Повідомляючи про це, американська газета «Ю-Ес-Ей Тудей» наводить відповідну статистику з посиланням на офіційний Пентагон: упродовж останніх семи місяців в Іраку позбавили себе життя щонайменше 11 солдатів сухопутних військ, троє морських піхотинців та один моряк. Ведеться розслідування ще кільканадцяти смертей військовослужбовців, які скидаються на самогубства.
Рівень самогубств серед військових, які служать в Іраку, значно перевищує пересічний показник: серед цивільних США він становить 8-9 випадків на 100 тисяч осіб упродовж року, а серед військових армії США — від 10 до 13. Якщо перерахувати вже встановлені випадки самогубств у Іраку на 100 тис. осіб на рік, то цей показник становитиме 17.
Група лікарів-психіатрів, психологів, соціальних працівників та менеджерів програми запобігання самогубствам в армії прибула до Іраку минулого місяця і вже обстежила 700 військовослужбовців.
Більшість випадків суїциду сталися після 1 травня, коли президент США Джордж Буш оголосив про припинення головних військових дій в Іраку. Експерти стверджують на підставі вже проведених обстежень та розмов з військовослужбовцями, що небезпечні умови життя у поєднанні з тривалим перебуванням у чужій країні можуть загострювати відчуття депресії та схиляти до самогубчих думок. При загальній доступності зброї у зоні бойових дій, думки про можливість вирішити всі проблеми, приставивши дуло до скроні та натиснувши на курок, приходять часто і реалізуються легко.
США вже вивели з Іраку 478 своїх вояків у зв'язку з виявленими у них психічно-психологічними проблемами. Офіційні представники Пентагону наголошують, що під час попередніх військових кампаній за кордоном психічні розлади солдатів лікували на місці.