Край, який надихав своєю кухнею класиків: топ смачних рецептів із Полтавщини
Кожен регіон України має свої особливості, традиції, кулінарні спеціалітети, свої візерунки для вишиванок та кольори. >>
На думку багатьох експертів, сніданок є найважливішим прийомом їжі.
Він не лише збагачує енергією на день і стримує звичку перекусів, а й контролює здоров’я, адже це перша їжа, котра потрапляє у шлунок після нічного сну.
Відсутність пізньої вечері незначно впливатиме на організм, чого не скажеш про ранній сніданок.
Після пробудження ви вже будете без сил, а бажання працювати чи робити будь-що не з’явиться, доки організм не отримає поживні елементи.
Рецепти можна обирати нескладні, але цікаві й смачні водночас. Достатньо трішки поекспериментувати з найпопулярнішими продуктами для сніданку: різноманітними кашами, сирами, яйцями, йогуртами, свіжими овочами та фруктами.
Секрет такої запіканки в тому, що її можна приготувати з будь-яких інгредієнтів, що є у вашому холодильнику: сиру, овочів (зокрема заморожених), м’яса. До речі, ця страва ідеально підійде як на сніданок, так і на легку вечерю.
Вам знадобляться:
* яйця курячі — 6 шт.;
* твердий сир — 100 г;
* хліб тостовий — 6 скибок;
* молоко — 2 скл.;
* сіль — за смаком;
* перець чорний мелений —
за смаком;
* консервована кукурудза —
1 скл.;
* броколі заморожена — 150 г;
* печериці — 150 г;
* зелена цибуля, пучок —
1 шт.;
* варена ковбаса — 150 г;
* бекон — 100 г.
Насамперед розігріваємо духовку до 200°C. Миємо та подрібнюємо цибулю, відкладаємо в миску. Далі нарізаємо улюблену ковбасу або шинку, бекон та гриби й додаємо в миску з цибулею.
Розділяємо броколі на дві часточки й теж перекладаємо в миску. Насипаємо зверху кукурудзу. Миємо та обсушуємо паперовими рушниками яйця. Натираємо твердий сир.
Спочатку робимо основу для запіканки. У глибокій мисці збиваємо яйця, молоко та сир. Нарізаємо хліб на квадратики та додаємо в миску.
Дуже обережно змочуємо всі шматочки хліба. Солимо й перчимо. Додаємо начинку (ковбасу, бекон, броколі, гриби, кукурудзу та зелену цибулю), солимо та приправляємо спеціями.
Змащуємо олією глибоку форму для запікання. Переливаємо суміш для запіканки у форму та випікаємо впродовж 50 хвилин (допоки верх не підрум’яниться).
Перед подачею даємо запіканці постояти за кімнатної температури 10 хвилин.
Смакуємо!
Корисні та прості у приготуванні сирники з морквою — саме те, що треба для тих, хто любить цей овоч і хоче споживати велику кількість вітамінів зранку.
Такі сирники варто готувати з кисломолочного сиру високої жирності й не забувати перевірити, щоб морква не гірчила. Якщо стежите за фігурою, можете замінити цукор на будь-який підсолоджувач.
Вам знадобляться:
* сир кисломолочний — 250 г;
* морква — 120 г;
* масло вершкове 82% —
1 ч. л.;
* манна крупа — 2 ст. л.;
* цукор — 2 ст. л.;
* яйце куряче, велике — 1 шт.;
* цукор ванільний — 1 ч. л.;
* сіль — за смаком;
* борошно — 1,5 ст. л.;
* олія — за смаком.
Моркву натираємо на дрібній тертці та підсмажуємо в пательні на вершковому маслі протягом трьох хвилин, періодично помішуючи.
Всипаємо туди манну крупу та смажимо ще протягом двох хвилин, постійно помішуючи. Знімаємо з вогню, даємо охолонути.
В окремій мисці змішуємо яйце з сиром, ванільним і звичайним цукром та дрібкою солі. Додаємо підсмажену моркву, добре перемішуємо та залишаємо на 10 хвилин.
Вологими руками формуємо сирники, обвалюємо їх у борошні та підсмажуємо на олії до золотистої скоринки з обох боків.
Як і звичайні сирники, морквяні можна полити солодким варенням, медом, сметаною чи натуральним йогуртом.
Бажано використовувати сааме домашній сир, адже тільки в цьому випадку тісто вийде однорідним і майже не липнутиме до рук. Якщо не хочете зайвого жиру в їжі, можете запекти сирники в духовці.
Насолоджуємося!
Дораякі — це традиційні японські млинці, наповнені кремом із бобів адзукі. «Дора» з японської означає гонг (стародавній ударний музичний інструмент Далекого Сходу, що має схожу з млинцем форму).
За легендою, страву придумав самурай Бенкей, і спочатку вона не мала начинки.
У сучасних рецептах їх подають із різноманітними джемами, сиром, карамеллю, шоколадною пастою чи заварним кремом.
Тісто для цих млинців є особливо ніжним завдяки доданому меду й називається кастела.
Вам знадобляться:
* борошно — 130 г;
* яйця курячі — 3 шт.;
* цукор — 60 г;
* розпушувач — 5 г;
* мед — 15 г;
* молоко — 70 мл;
* цукор ванільний — 10 г;
Для начинки:
* цукор — 2 ст. л.;
* какао — 4 ст. л.;
* масло вершкове — 25 г;
* вода — 3 ч. л.;
* горіхи мелені — за смаком.
Яйця перемішуємо з цукром, додаємо мед і робимо однорідну масу. В неї просіюємо борошно з розпушувачем і перемішуємо. Додаємо ванільний цукор та молоко і знову перемішуємо. Залишаємо тісто на пів години в холодильнику.
Тепер готуємо шоколадну начинку. Можна використовувати пасту «Нутелла», вершково-сирний крем і будь-що інше. За умови, що начинка буде густою.
У сотейник всипаємо цукор із половиною какао, додаємо масло, воду і ставимо кип’ятити 5 хвилин. Після чого додаємо решту какао та мелені горіхи, перемішуємо.
Відставляємо, щоб суміш охолола.
Тепер розпочинаємо смаження млинчиків. Нагріваємо пательню. Злегка змащуємо олією: краще це зробити кулінарним пензлем. Вливаємо тісто по 1 столовій ложці й даємо гарненько розтектися.
Коли побачимо, що поверхня млинців покривається бульбашками, — перевертаємо. Вони повинні мати рівномірний рум’яний колір.
Поки гарячі, начиняємо їх. Беремо один млинець, викладаємо начинку, не доходячи до країв, накриваємо ще одним і зліплюємо. Вийдуть опуклі млинчики з начинкою всередині.
Смачного!
Ця страва — справжній кулінарний експеримент, що додасть звичайним млинцям неймовірного смаку та зробить м’якими, пухкими й рум’яними!
Для таких млинців якнайкраще підійде картопля із середнім або високим вмістом крохмалю. Її треба зварити, вилити всю рідину та розім’яти до стану пюре товкачиком або ложкою.
Шеф-кухар не радить використовувати блендер, бо він надмірно перебиває картоплю, створюючи небажану крохмалисту консистенцію, липку та тягучу.
Готове тісто має вийти не таким рідким, як зазвичай роблять для тонких млинців, і не таким густим, як на оладки.
Потрібна консистенція нежирної сметани. Вийшло рідкуватим? Додайте ще трішки борошна. Густувате? Тоді потрібно ще молока.
Вам знадобляться для млинців:
* картопля — 5 шт. середнього розміру;
* молоко 2,5% — 300 мл;
* борошно — 250 г;
* яйця — 3 шт.;
* цукор — 1 ст. л.;
* соняшникова олія — 5 ст. л. (3 ст. л. в тісто, 2 ст. л. для смаження);
* сіль — 1 ч. л.
Для ароматизованого меду:
* мед — 100 мл;
* бодян — 1 зірочка;
* кардамон — 3 коробочки;
* гвоздика — 3 бутони.
Картоплю очищуємо та нарізаємо однаковими скибочками, відварюємо в підсоленій воді до готовності. Це займе 15-20 хвилин.
З готової картоплі зливаємо всю рідину та ретельно розминаємо до пюре однорідного стану. Залишаємо, щоб охолонула. Потім додаємо 300 мл молока, 3 яйця, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі та 3 ст. л. соняшникової олії.
Гарно вимішуємо силіконовою лопаткою, щоб не було грудочок. Порціями додаємо в суміш 250 г просіяного борошна та ретельно перемішуємо для отримання однорідного тіста.
Для смаження беремо невеличку пательню, діаметром не більше 24 см. Якщо такої немає, беріть будь-яку. Розігріваємо її та змащуємо соняшниковою олією за допомогою кулінарного пензлика.
На середину пательні виливаємо ополоником картопляне тісто та нахиляємо її з боку на бік, щоб воно розтеклося по всій її поверхні. Смажимо млинці до золотавої скоринки з обох боків. Складаємо на тарілку один на одного.
Тепер готуємо ароматний мед для подачі. Для цього в сотейнику підігріваємо його з зірочкою бодяну, трьома коробочками кардамону та трьома бутонами гвоздики. Залишаємо на 15-20 хвилин, хай мед всотає аромати спецій.
Подаємо картопляні млинці з теплим соусом. За бажанням загортаємо в них улюблену начинку. Отримуємо задоволення!
Навіть якщо ви не любите буряк, цілком імовірно, що цей рецепт змінить вашу думку. Такі картопляно-бурякові деруни виходять пікантно-солодкими і чудово поєднуються зі звичайною сметаною або йогуртовим соусом.
Цю універсальну страву можна їсти в будь-який час (на пізній сніданок, обід і навіть вечерю). До того ж вона достатньо швидко готується: складається всього з шести основних інгредієнтів і займає у приготуванні близько 30 хвилин.
Вам знадобляться:
* картопля — 500 г;
* буряк — 500 г;
* цибуля ріпчаста — 150 г;
* яйця курячі — 2 шт.;
* борошно пшеничне — 3 ст. л.;
* часник — 20 г;
* сіль — 1 ч. л.;
* перець чорний мелений — 0,5 ч. л.;
* Олія соняшникова — 80 г.
Чистимо й миємо картоплю з буряком, видаляємо лушпиння з цибулі та часнику. Картоплю, цибулю і буряк нарізаємо середніми шматками.
Щоб пришвидшити процес і не натирати картоплю на тертці, подрібнюємо її разом із цибулею та часником у блендері. Після цього перекладаємо овочі в миску, де будемо замішувати тісто на деруни.
У тій же чаші подрібнюємо буряк до такої самої консистенції, що й картоплю. Додаємо його у миску до інших інгредієнтів. Туди ж додаємо яйця, перець, сіль і перемішуємо. Тепер всипаємо борошно й ще раз перемішуємо до однорідності.
У пательню вливаємо олію, ставимо на середній вогонь і добре розігріваємо. Далі викладаємо масу у формі дерунів за допомогою столової ложки. Обсмажуємо їх до золотавого кольору з обох боків.
Готові деруни викладаємо в тарілку, застелену паперовими рушниками. Кожен шар дерунів перекладаємо рушниками, щоб забрати зайву олію. Перед подачею знімаємо папір.
Смачного сніданку!
Валерія МУСХАРІНА
Кожен регіон України має свої особливості, традиції, кулінарні спеціалітети, свої візерунки для вишиванок та кольори. >>
«Ходить гарбуз по городу, питається свого роду...» — цей вірш знайомий кожному українцю змалечку, більшість вважає його народним, інші приписують його авторство Олені Пчілці — матері нашої славної Лесі Українки, а насправді його написав царський генерал Володимир Александров. >>
Нещодавнє велелюдне святкування єврейського Нового року Рош га-Шана в Умані нагадало всім нам, що Україна — багатонаціональна країна, >>
Пряну сливу я готую давно — її рецепт мені розказала одна їмость ще у 80-х, коли з консервації у магазинах були лише зелені помідори, огірки-калоші (за розміром і смаком) та кабачки кружальцями. >>
Торгові мережі сьогодні можуть задовольнити будь-який вибагливий смак, але не кожен гаманець, адже ціни стрибають наввипередки. >>
Словосполучення «галицькі пляцки» стало вже мемом, брендом, міфом, а взагалі-то просто надзвичайно смачним, вигадливим, креативним, красивим десертом, яким залюбки ласують і вдома, і в гостині, і в кав’ярнях, і в мережевих крамничках. >>