У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Владика Антоній Фірлей : "Упокій, Господи, благочестивих і повік незабутніх Гетьманів Війська Запорозького Городового Даміяна, Іоана, Іоана, Пилипа та Кирила і сотвори їм вічную пам'ять". (Фото надане НІКЗ «Гетьманська столиця».)
Молитву за Україну вперше в усипальниці гетьмана України Кирила Розумовського — Воскресенській церкві в Батурині — проголосив 22 серпня єпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Антоній.
Пам’ятка, яка є частиною Національного заповідника «Гетьманська столиця», розміщена обабіч Майдану Гетьманської слави. Зібрання вірян і гостей приурочене до Дня відновленої Незалежності України.
Тим часом музейники запросили охочих послухати екскурсію вихованців гуртка імені гетьмана Івана Мазепи Національного заповідника.
Юні батуринці розповідали про створення Гетьманщини та процвітання в ті часи, а також гетьманську резиденцію Батурин.
Воскресенська церква була збудована Кирилом Розумовським у 1802-му. Гетьман упокоївся наступного року 9 січня в Батурині і був похований, згідно з заповітом — у крипті церкви.
Церква є пам’яткою архітектури й історії національного значення, перебуває у державній власності, на балансі Національного заповідника «Гетьманська столиця».
Українські гетьмани Дем’ян Ігнатович, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Пилип Орлик та Кирило Розумовський — їхнє скульптурне зображення — із 2009 року стоять на Майдані Гетьманської слави у відродженому Батурині.
Всі пам’ятають, що за небажання бути в союзі з російською імперією за наказом царя Петра Гетьманську столицю знищило військо Меншикова, отримавши підтримку від зрадника України. Але слава і місто відродилися.
Об’єднані скульпторами Миколою та Богданом Мазурами в єдину композицію «Гетьмани. Молитва за Україну», керманичі нагадують про непросту українську історію і стійкість нації.
Молитва за Україну — це молитва за українських захисників усіх часів, за Перемогу над ворогом у нинішній російсько-українській війні і вшанування всіх борців за Незалежність України!
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>