Через війну проведення в Україні великих спортивних заходів було поставлене на паузу.
У своїй переважній більшості масштаб спортивних зібрань обмежувався онлайн-форматом.
Водночас минулих вихідних у Києві відбулася знакова велелюдна подія.
Упродовж двох днів близько восьми сотень плавців в акваторії Дніпра перевіряли свої сили на довгій воді, долаючи дистанції на 2, 5 та 10 км.
Столиця України вперше приймала етап відомої на весь світ плавецької серії Oceanman.
Поруч із майстрами своєї справи також змагалися й аматори. Переважно саме вони й становили левову частку учасників Oceanman Kyiv-2023.
Переживаючи непрості часи, кожен з українців відкриває для себе свій власний рецепт стійкості та витривалості.
«Регулярні тренування загартовують та дисциплінують, допомагають тримати себе у добрій фізичній формі», — наголошують учасники змагань.
Ветеран російсько-української війни Дмитро Терещенко вперше проплив двокілометрову дистанцію: «Після поранення я мав велику жагу до життя, до руху. Для мене плавання — це атмосфера швидкості, якої я не відчуваю зараз».
Саме через двокілометровий спринт для багатьох плавців-аматорів розпочинається їхнє знайомство з відкритою водою.
«Готуючись до дебютного старту, вдалося відкрити в собі нові можливості, побачити власні сильні сторони, здолати внутрішні бар’єри», — ділиться відчуттями після успішного завершення двокілометрового запливу одна з його учасниць.
А от дистанція на 10 км — це вже зовсім інший рівень. Цей водний марафон з 2008 року входить до програми Олімпійських ігор. І тут, у Києві, свої можливості на олімпійській дистанції також перевірила й юна надія українського плавання Марія Городня.
18-річну представницю Львівщини вже називають новою «золотою рибкою» України. На минулорічному чемпіонаті України вона впевнено виграла «золото» на 400 м, 800 м та 1500 м. Цьогоріч вона стала чемпіонкою країни на 1,5 км.
Так само «взяла» вона й жіночий залік «десятки» київського Oceanman — 2:07:48. (До речі, схожий результат — 2:07:35 — показала українка Христина Панчішко на Олімпіаді-2020 в Токіо).
А найшвидше серед чоловіків київський водний марафон проплив уродженець Кривого Рогу Володимир Воронько — 2:05:45. Примітно, що обоє переможців «океанменівського» марафону — срібні медалісти ЧУ-2023 на відкритій воді на 10 км.
Заплив на 5 км у чоловіків виграв Михайло Перепилиця, на двох кілометрах тріумфував В’ячеслав Семгайкін. Натомість у жінок подвійним успіхом на дистанціях 2 та 5 км відзначилася Ганна Пасічник.
Додамо, що організатори київського Oceanman провели й благодійний заплив на 500 м, зібрані кошти від якого передали на потреби ЗСУ.
«Дуже приємно, що в такі важкі часи багато людей змогли отримати порцію позитивних емоцій», — наголосили в оргкомітеті змагань і повідомили, що наступний Oceanman в Україні запланований на 29—30 червня 2024 року.