Місія — бути поруч. Капелани понад 10 конфесій обговорили найболючіші питання служіння поряд із захисниками
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
На Черкащині в селі Самгородок у тамтешньому новозбудованому храмі Святого Миколая Чудотворця Православної церкви України дзвонили дзвони, читали акафіст і освячували позолочений хрест.
Храму цей хрест подарував засновник групи компаній «Агро-Рось» Анатолій Семинога, коштом якого й зводили саму церкву в його рідному селі.
Хрест отцю Василію вручила Наталя Гузьман, помічниця Анатолія Семиноги.
«Позолочений хрест, яким тепер освячуватимуть у Миколаївському храмі воду, придбано теж Анатолієм Івановичем», — говорить пані Наталія.
За її словами, привітати самгородян на богослужінні хвальної відправи в їхній новій величній церкві на честь Святого Миколая приїхав і церковний дитячий хор «Ангелики» з села Ротмістрівка.
«Діти співали пісень, читали вірші, прославляючи Діву Марію, Ісуса Христа, Святого Миколая та рідну Україну», — розповідає пані Наталя.
Як зазначає жителька Самгородка Валентина Чуйченко, виступ церковного дитячого хору «Ангелики» до сліз зворушив і проник у серця кожного з присутніх у храмі Святого Миколая Чудотворця.
Нагадаємо, що церкву в Самгородку комуністи знищили понад 80 років тому. Стояла вона в центрі на місці нинішнього парку. Церква була дерев’яною, збудована ще самгородським поміщиком, але в сталінські часи, приблизно у 1939—1940-х роках, комуністи її розвалили.
Спочатку збили хрест на церкві, а тоді й колоди та дошки розібрали. Вже при німецьких окупантах церкву в селі облаштували в колишній каплиці при в’їзді з сусідньої Макіївки. Та після перемоги особливо затяті комуністи запропонували церкву прикрити. Тоді там зробили склад і комору.
Лише після 1975 року в ній знову відкрили церкву. І тільки в новому тисячолітті, завдяки своєму земляку-меценату Анатолію Семинозі, Самгородок має неймовірної краси Миколаївський храм, золоті бані якого видно практично з усіх куточків села.
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>
На Черкащині у місті Золотоноша парафіяни Свято-Успенського собору перейшли до Православної церкви України. >>