У бойові бригади на закупівлю дронів спрямували 1,89 млрд грн
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
Головне, щоб від слів «промислового українопротекціоніста» — до діла. (Фото з сайту mil.gov.ua.)
Теперішній очільник Міноборони Олексій Резніков, услід за своїми попередниками, днями протестував роботу нового харківського танка «Оплот».
За традицією високопосадовцю машина сподобалася, і він уже очікувано пообіцяв налагодити його виробництво для потреб ЗСУ.
«Я переконаний, що в танковій коаліції у перших рядах повинен бути саме український танк, як-от БМ «Оплот», — сказав він. — На фронті обов’язково має бути броньований кулак, адже найголовніша цінність — це збереження життя наших захисників і захисниць. Щоб вони могли захищати нас, щоб вони не втрачали своє здоров’я, їм потрібна броньована техніка. Я люблю кухню і музику різних народів світу, але в промисловості я залишаюся промисловим українопротекціоністом. Саме тому ухвалено рішення, що МОУ замовить в Укроборонпрому для українського війська «Оплоти».
Яку партію танків планує замовити військове відомство, Олексій Резніков не уточнив. Обмежився загальним коментарем і Юрій Гусєв — гендиректор ДК «Укроборонпром», до складу якого входить харківський завод імені Малишева.
«Перші місяці повномасштабного вторгнення Україна вистояла завдяки героїзму Сил безпеки та оборони України, а також безперервній роботі підприємств Укроборонпрому, — сказав він. — Адже перші зразки важкого західного озброєння Україна почала отримувати лише наприкінці минулорічної весни. Наше завдання — це спільно з країнами-партнерами забезпечити постійне збільшення обсягів виробництва та ремонту всіх видів озброєння та військової техніки — і кожного дня ми, державний оборонно-промисловий комплекс, спільно з Міноборони робимо все можливе для наближення нашої перемоги».
Нагадаємо, що замовити харківському підприємству сучасні танки свого часу обіцяли більшість президентів і міністрів оборони України. Перед Олексієм Резніковим, наприклад, машиною почергово милувалися Петро Порошенко та Володимир Зеленський, але далі схвальних заяв не пішли.
Коли в лютому минулого року почалася повномасштабна, найгарячіша фаза війни, перевагу віддали швидкій модернізації старих моделей, а не випуску нових. У результаті «Оплот» на сьогоднішній день поповнив парк броньовиків лише однієї армії — тайської.
Високі технічні характеристики цієї машини ні в кого не викликають сумнівів. З вагою понад 50 тонн «Оплот» розвиває швидкість до 70 кілометрів за годину. Головна зброя — 125-міліметрова гармата. Вона вражає цілі на відстані до п’яти кілометрів і, окрім звичайних снарядів, стріляє керованими ракетами.
Танк має комбіновану систему захисту, включно з пасивною бронею, противотандемним вбудованим динамічним захистом та низкою інших систем, що підвищують його живучість на полі бою.
Виконання бойових завдань можливе за різних кліматичних, метеорологічних і дорожніх умов. Український БМ хороший саме для спекотного і вологого клімату, для високогір’я. Його двигуни можуть працювати в умовах повної задимленості та піщаного пилу.
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Володимир Зеленський 10 грудня розповів про випробування нової ракети вітчизняного виробництва «Рута». >>
На кордоні Дніпропетровської області лінії оборони досі залишаються недобудованими, а між Великою Новосілкою, Кураховим і Покровськом є проломи, які можуть стати критичною вразливістю у разі наступу російських військ. >>
45% загальної вартості контрактів, або 128,6 млрд грн при загальному бюджеті 284,96 млрд грн, Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» віддала спецімпортерам, які фактично є посередниками та здійснюють значну частину власних закупівель також у посередників. >>
Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» (АОЗ), яке відповідає за забезпечення українських військових, знову опинилося у центрі скандалу. >>