УПЦ МП — геть! Жителі Тального вийшли на протест проти московських попів

03.05.2023
УПЦ МП — геть! Жителі Тального вийшли на протест проти московських попів

Біля Петропавлівського храму Православної церкви України тальнівчани протестували проти московських попів. (Фото видання «Вісті Черкащини».)

На Черкащині в місті Тальне тамтешня громада провела протестну акцію «Тальнівщина без московського патріархату».


Спочатку люди хотіли зібратися на народні збори та молебень біля Свято-Троїцької парафії УПЦ (МП), повідомляють «Вісті Черкащини», але довелося йти до Петропавлівського храму Православної церкви України.

 

Таку зміну дислокації виданню пояснив благочинний Тальнівської громади ПЦУ протоієрей Андрій Гаргат.


За його словами, напередодні проведення зборів ними зацікавились СБУ, поліція та обласна адміністрація — казали, що це буде порушенням закону, і не виключали провокацій. Тож задля безпеки вирішено було перенести захід саме на територію Петропавлівського храму ПЦУ.


Тальнівчан обурило ще й те, що напередодні акції проти московської церкви поліція затримала і привезла до відділку п’ятьох місцевих студентів, які розвішували оголошення про молебень за Україну.

 

Здивувало людей також те, що в день зібрання українців біля Петропавлівського храму ПЦУ там припаркувався автозак, були десятки поліцейських, нацгвардійців та спецпідрозділ у крапових беретах.


Уже після спільної молитви, проведеної священниками ПЦУ з Тальнівської громади, зі словом виступив протоієрей Андрій Гаргат, який наголосив на тому, що влада почала викорінення московських попів із території України і це видно й по арешту митрополита Феодосія в Черкасах.


Тож зараз, уточнив благочинний Тальнівської громади ПЦУ, маємо бути єдиним цілим, щоб вигнати цього ворога, який сидить за спинами наших бійців. І не чекати з фронту захисників, а самим мирно розібратися з московськими попами, які обманюють своїх парафіян, називаючи свою церкву українською.


«Нічого там українського немає, окрім гривні. Я впевнений, якби сюди зайшов московський чобіт, двері Свято-Троїцького храму були б для них відкриті й навіть накритий стіл. Господь цього не допустив, він дав сили українському народу, щоб цього не сталося. Десять разів кацапи нападали на нас, це — одинадцятий. Усі рази вони програвали на полі бою, але вигравали всередині. Так ось зараз саме час не допустити цього, адже московський патріархат — їхня велика надія», — говорить отець Андрій.


Він переконаний, що у московських попів нині є два виходи: перехід до ПЦУ або «чемодан, вокзал, росія».


«Російська релігія нині благословляє людей на смерті наших воїнів. Вони хочуть нас усіх знищити. Відвідувати зараз московську церкву та ходити до їхніх попів — це те саме, що й здавати розташування наших військових», — додає директор Тальнівського будівельно-економічного коледжу Андрій Андрющенко.

 

Як зазначає депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький, який теж був на зборах громади в Тальному, московські попи намагаються перефарбуватись і вкотре хочуть надурити народ. Але цього вже не станеться. Бо тальнівчани «вийшли проти брехні московської церкви та всіх тих, хто її фінансує — людей, які родом з цієї громади і нині займають державні посади».


Пан Ігор вважає, що шлях вирішення проблем з московською церквою має бути на рівні держави — повна заборона і конфіскація всього майна на користь громад, включно з розірванням орендних та інших відносин


«Сподіваюсь, найближчим часом це станеться. На жаль, Черкаська обласна рада в цьому плані не робить нічого», — уточнює Ігор Новицький.


Водночас міський голова Тального Василь Сідько, який був присутній на заході також, зазначив, що у нашій країні має бути єдина православна церква — українська.

 

Він каже, що міська влада спілкується з представниками московського патріархату щодо їхнього переходу до Православної церкви України, але якщо потрібно буде, то на позачергову сесію винесуть питання про відміну рішень щодо оренди землі церквами МП.


Як підсумував «Україні молодій» благочинний Тальнівської громади ПЦУ протоієрей Андрій Гаргат, днями в Тальному таки має зібратися позачергова сесія міської ради, аби анулювати рішення про надання в оренду землі московському патріархату.