Край, який надихав своєю кухнею класиків: топ смачних рецептів із Полтавщини
Кожен регіон України має свої особливості, традиції, кулінарні спеціалітети, свої візерунки для вишиванок та кольори. >>
Молоко, сметана, масло, йогурти… А зась! Усього цього їсти у піст не можна.
Але ж так хочеться якоїсь ароматної випічки або смачненького і солоденького десерту.
Що можна приготувати без хорошого докладу?
Ви навіть не думайте, що у Великий піст немає таких пісних смаколиків, що нічим не поступаються звичним десертам.
Отож саме банановими брауні ви зможете побалувати свої смакові рецептори і душу.
Вам знадобляться:
— 2 дуже стиглі банани;
— 170 г борошна;
— 2 ст. л. какао;
— 140 мл соняшникової олії;
— 140 мл води;
— 1 ч. л. розрихлювача;
— 100 г горіхів (бразильських, кеш’ю або мигдалевих).
Займемося приготуванням. Духовку розігрійте до 180 градусів. Допоки вона гріється, банани подавіть виделкою в мисці, просійте туди ж через сито борошно і какао. Додайте цукор, соняшникову олію і воду (залиште 1 ст. л. на потім).
В 1 ст. л. води розчиніть соду, додайте у суміш, вимішайте. Горіхи трохи подрібніть і теж додайте у суміш, вимішайте.
Формочки для брауні змастіть олією, покладіть у них тісто і випікайте близько 40 хвилин.
Смачного!
Цей торт стане знахідкою для родинного чаювання. Готується просто і швидко, без особливих зусиль, а виходить досить смачна і незвичайна випічка.
Для коржів вам знадобляться:
— 250 г борошна;
— дрібка солі;
— 2 ч. л. розпушувача;
— 300 г моркви;
— 120 г цукру;
— 100 мл олії;
— 50 мл води;
— 100 г волоських горіхів + для прикраси.
Для крему:
— 1 апельсин;
— вода (до об’єму 500 мл);
— 60 г манної крупи;
— 50-100 г цукру.
Тепер приготуємо торт. Просійте борошно разом із сіллю і розпушувачем. Натріть моркву на дрібній тертці, додайте цукор, олію і воду, перемішайте.
Порційно всипте борошно, ретельно перемішуючи. Обсмажте горіхи на сухій сковороді, порубайте ножем і додайте в тісто.
Застеліть пергаментом дно форми діаметром 22 см. Викладіть третину тіста, розрівняйте і поставте в розігріту до 180°C духовку на 20-25 хвилин. Приготуйте ще два коржі.
Натріть цедру апельсина на дрібній тертці. Вичавіть сік з апельсина. Влийте до соку стільки води, щоб вийшло 500 мл. Всипте цедру і перемішайте.
У каструлі змішайте манку і цукор. Влийте цитрусову воду і, постійно помішуючи, доведіть крем до загустіння на помірному вогні. Проваріть його ще 2-3 хвилини й остудіть. Поки крем ще трохи теплий, перебийте його блендером.
Розрівняйте остиглі коржі, злегка підрізавши верхівки. Подрібніть обрізки в крихту. З’єднайте коржі, змастивши кремом кожен корж і боки торта. Присипте краї крихтою. Поставте торт у холодильник на 1-2 години.
Пісні солодощі, зроблені з фруктів, не завдадуть шкоди вашій фігурі точно. Корисний і смачний десерт для тих, хто поститься. Тому їсти його можна тоннами.
Для приготування малинового мармеладу з чорною смородиною вам знадобляться:
— 500 г чорної смородини;
— 500 г малини;
— 900 г цукру;
— лимонна кислота в порошку — на кінчику ножа.
А тепер займемося приготуванням. Сподіваємося, що господині не лінувалися впродовж літа і зробили заготовки влітку на зиму, заморозивши кілька пакетиків фруктів.
Отже, фрукти розморозьте і поставте на вогонь варити до розм’якшення. Відкиньте на дрібне сито і протріть. Поставте отриманий густий сік на повільний вогонь і уварюйте.
Додайте цукор, лимонну кислоту і варіть безперервно, знімаючи пінку, 35-40 хвилин. Розлийте в плоскі форми і залиште на ніч при кімнатній температурі.
Коли десерт загусне, розріжте його на однакові кубики, кожен обваляйте в цукровій пудрі.
Приготувати такий смачний пісний десерт дуже просто, причому він займе зовсім небагато часу.
Вам знадобляться:
— банан — 4 шт.;
— рослинна олія — 120 мл;
— сода — 1/3 ч. л.;
— борошно — 1,5 скл.;
— повидло — 1,5 скл.;
— цукрова пудра — 40 гр.
Займемося приготуванням. Духовку включіть, щоб вона прогрілася до 250 градусів. А допоки вона розігрівається, банани подрібніть блендером, залийте в отриману масу олію, додайте соду і борошно. Ретельно і швидко замісіть тісто.
Застеліть деко пергаментом і розподіліть рівномірно приготоване тісто. Поставте заготовку в духовку на 10 хвилин. Готовий корж скрутіть рушником у рулет. Коли охолоне, змастіть повидлом і присипте цукровою пудрою.
Рогалики завжди в моді й ніколи не набридають. І це дійсно так. При цьому навіть у піст начинки можна робити різноманітні: з варенням, маком, фруктами. Приготувати рогалики за цим рецептом досить просто. Вони виходять ніжними і повітряними.
Для приготування вам знадобляться:
— борошно — 500 + 50 г;
— пресовані дріжджі — 50 г;
— рослинна олія — 50 г + для змащування;
— цукор — 50 г;
— вода — 250 мл;
— варення — 100 г;
— цукрова пудра — 2 ст. л.
Перейдемо до приготування: 100 мілілітрів води нагрійте до гарячого стану. Розведіть у цій рідині цукор і перемішайте із залишками води. Всипте дріжджі, влийте олію. Акуратно додайте в отриману масу борошно, просіюючи її невеликими порціями.
Отримане тісто поділіть на три рівні частини, кожну скачайте в кульку і розкачайте у коло невеликої товщини. Утворене коло поділіть на 8 сегментів.
Викладіть на кожен трикутник начинку і сформуйте з тіста рогалики.
Застеліть деко пергаментом і розкладіть підготовлені рогалики. Дайте їм постояти близько 25 хвилин, щоб підійшли.
Тепер ставте рогалики в духовку, прогріту до 180 градусів, і випікайте їх протягом пів години. Коли випічка охолоне, посипте їх цукровою пудрою.
Пісні десерти стануть знахідкою навіть для перекусів, їх дуже часто готують із яблук. Прості та смачні кекси з цим фруктом готуються швидко і просто. А оскільки виходять дуже пухкими і смачними, так само швидко змітаються зі столу.
Необхідні інгредієнти:
— пшеничне борошно — 210 г;
— цукор — 140 г;
— кориця — 1 ч. л.;
— рослинна олія — 5 ст. л.;
— вода — 100 мл;
— розпушувач — 1 ч. л.;
— яблуко — 300 г;
Приготування: яблука очистіть від серцевини і поріжте дрібними кубиками. За бажання можна натерти на тертці.
Для тіста: змішайте спочатку сухі компоненти. Залийте вказану кількість води й олії. Добре все вимішайте і висипте нарізані яблука в тісто. Духовку розігрійте до 180 градусів. Тісто розлийте по формах для кексів. Випікайте їх до золотистого кольору. Присипте цукровою пудрою і подайте на стіл.
Це воістину королівський десерт. Поєднання родзинок, горіхів, мармеладу з кислинкою яблук створюють неймовірний смак. Таким гастрономічним витвором не соромно похизуватися і перед гостями. Повірте, усе з’їдять до останнього горішка.
Отже, вам знадобляться:
— яблука — 4 шт.;
— родзинки або чорнослив — 30-50 г;
— волоські горіхи — 30-50 г;
— мармелад — 30-50 г.
Тепер до роботи. Яблука вимийте й висушіть, у кожного фрукта зріжте верхівку з плодоніжкою й акуратно видаліть серцевину, при цьому намагайтеся не прорізати його наскрізь. Волоські горіхи посічіть, але не дуже дрібно.
Мармелад наріжте кубиками. Розпарені, помиті й висушені родзинки (можна замінити на чорнослив) змішайте разом з горіхами і мармеладом та наповніть отриманою начинкою підготовлені яблука.
Проколіть їх у кількох місцях, щоб при запіканні вони не тріснули, і викладіть у форму, куди попередньо налийте трохи води.
Запікайте яблука в духовці до готовності приблизно 10-15 хв. при температурі 180°С. Готовий десерт прикрасьте шматочками різнобарвного мармеладу, злегка посипте цукровою пудрою.
Нехай смакує!
Кожен регіон України має свої особливості, традиції, кулінарні спеціалітети, свої візерунки для вишиванок та кольори. >>
«Ходить гарбуз по городу, питається свого роду...» — цей вірш знайомий кожному українцю змалечку, більшість вважає його народним, інші приписують його авторство Олені Пчілці — матері нашої славної Лесі Українки, а насправді його написав царський генерал Володимир Александров. >>
Нещодавнє велелюдне святкування єврейського Нового року Рош га-Шана в Умані нагадало всім нам, що Україна — багатонаціональна країна, >>
Пряну сливу я готую давно — її рецепт мені розказала одна їмость ще у 80-х, коли з консервації у магазинах були лише зелені помідори, огірки-калоші (за розміром і смаком) та кабачки кружальцями. >>
Торгові мережі сьогодні можуть задовольнити будь-який вибагливий смак, але не кожен гаманець, адже ціни стрибають наввипередки. >>
Словосполучення «галицькі пляцки» стало вже мемом, брендом, міфом, а взагалі-то просто надзвичайно смачним, вигадливим, креативним, красивим десертом, яким залюбки ласують і вдома, і в гостині, і в кав’ярнях, і в мережевих крамничках. >>