Командир «Вільної Грузії» Бадрі Кварацхелія загинув у бою на Курщині
Під час бойових дій у Курській області загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. >>
В Україні фактично не лишилося регіонів, де б рашисти артилерійськими обстрілами не пошкодили хоча б одну станцію з виробництва і передачі електроенергії.
Але фахівцям наразі вдалося стабілізувати ситуацію, у тому числі й завдяки використанню альтернативних джерел живлення.
Одним із запасних варіантів стали газотурбінні установки.
«Унаслідок атак ми зрозуміли, що є ситуації, коли можемо генерувати, але не можемо передати електроенергію в певні регіони, де виник її дефіцит, — повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час робочої поїздки на Харківщину. — Найскоріше рішення — газотурбінна генерація. Вона не є високою, але є маневреною, дає потужність. Це таке швидке рішення, яке треба реалізувати до наступного опалювального сезону».
До цієї роботи у Харкові вже приступили, паралельно облаштовуючи енергетичні об’єкти захисними спорудами.
Дискусії про розвиток розподільної генерації в Україні точаться вже давно, але до великої війни цей напрямок майже не розвивався.
Йдеться про використання повноцінних газотурбінних та газопоршневих електростанцій, які можуть працювати протягом тривалого часу і не потребують особливого обслуговування.
Кожна з таких установок має невисоку потужність. Втім, задіявши на об’єкті кілька станцій, можна отримати потенціал одного атомного блоку.
«Вони хороші тим, що швидко розганяються — до трьох хвилин, — прокоментував доцільність розвитку цього проєкту прем’єр-міністр Денис Шмигаль. — Для порівняння: атомний блок розганяється три доби. Тепловий блок з холодного стану «піднімається» 8-12 годин, з гарячого стану — 0,5-1,5 години».
За словами пана Шмигаля, альтернативні електростанції можна використовувати у великих містах також для забезпечення жителів водою і теплом. Друга галузь їх застосування — енергетична безпека атомної генерації.
«Коли при блекауті розвалюється мережа, — каже він, — усе розбалансовується і вимикається. Аби запустити атомний блок, потрібно 100-150 МВт. Тут можуть допомогти саме газотурбінні установки».
Під час бойових дій у Курській області загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. >>
На відео, як російські солдати розстріляли пʼятьох українських полонених захисників, відреагував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. >>
В енергетиці в Ірані кризова ситуація — через це в країні закривають школи та держпідприємства. Причиною цього стали атаки з боку Ізраїля та багаторічні санкції — і це попри те, що Іран має один із найбільших запасів природного газу та сирої нафти у світі. >>
В російській Орловській області в ніч проти 22 грудня пролунали вибухи, соцмережі повідомляють про атаку на нафтобазу. >>
Наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV вперше провели українські війська. >>
Книгу «Моя війна» — першу в трилогії опублікував колишній головнокомандувач Збройних сил України, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний. >>