«Молодість»: жюрі кінофестивалю оголосило переможців
Переможців.оголосив 53-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість", нагородження відбувалося 2 листопада. >>
Фільм «Щедрик». (Фото надані FILM.UA Distribution.)
На межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни, опинилися три родини, які живуть під одним дахом.
Українська, єврейська та польська сім’ї однаково відчули на собі утиски як Третього рейху, так і карального режиму СРСР.
У безвиході поневолення українська родина приймає до себе дітей, батьки яких стали жертвами окупантів, та самовіддано оберігає їх, наче власну донечку Ярославу.
Дівчинка понад усе мріє примирити увесь світ завдяки українському «Щедрику», який намагаються стерти з її пам’яті. Та слова святкової пісні ведуть до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.
Так коротко можна переповісти сюжет українсько-польської історичної драми «Щедрик», яка виходить у вітчизняний прокат 5 січня.
Вона розповідає про історію єднання культур трьох родин: українців, поляків та євреїв.
Об’єднуючись перед обличчям зла та жорстокості, вони намагаються вижити, не полишаючи надій на мирне та спокійне майбуття. Українська мелодія «Щедрик» стає символом добра та світла для героїв стрічки.
«Щедрик» — це елемент самоідентифікації, який допомагає зрозуміти, хто ти. Так пісня «Щедрик» для маленької Ярослави — то пісня її родини, її коріння. У фільмі також звучатимуть польські та єврейські пісні, бо кожен народ має свою мову, свою пісню і своє право на існування», — ділиться режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко.
Події фільму відбуваються в Івано-Франківську під час Другої світової війни, де на зміну каральній системі СРСР ненадовго приходить нацистський режим Третього рейху.
Для відтворення історичної дійсності на екрані творці консультувалися з істориками та краєзнавцями. За словами режисерки, фільм — збірний образ реальних історій кінця 30-х— початку 40-х років ХХ сторіччя.
«Події фільму розгортаються під час Другої світової війни. Але картина не про війну, а про життя звичайних людей під час воєнних дій та окупації. Наші герої не втрачають людяності та гідності, незважаючи на всі випробування долі. Фільм показує, що зміна тоталітарних режимів, по суті, нічого не змінює, а будь-які намагання силового розподілу територій завжди призводять до гуманітарної катастрофи. На жаль, багато українських родин із початком повномасштабного вторгнення відчули це на собі. І хоча це кіно історичне, глядач знайде дуже багато паралелей із сьогоденням і зможе ще раз переконатись, що світло завжди перемагає темряву», — розповідає продюсер проєкту Тарас Босак.
Зйомки проєкту розпочалися наприкінці листопада 2019 року і тривали до лютого 2020-го. Окремі сцени фільмували в серпні 2020 р., з перервою на карантин.
«Війна — однаково жорстоке явище, незалежно від того, коли та в чий дім стукає. Уже 10 місяців ми, українці, змагаємося за свою свободу і виборюємо право на щасливе майбутнє для наших дітей. Хочеться вірити, що події, відтворені у «Щедрику», лише підсилять наші прагнення», — розповідає директорка напряму кінотеатральної дистрибуції Film.UA Distribution Надія Коротушка.
Раніше стрічку показували в межах національного туру «Кіно заради Перемоги!», а також всесвітнього благодійного марафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon.
Зокрема, стрічку показали в Римі (Італія), Варшаві (Польща), Нью-Йорку (США), Брюсселі (Бельгія), Торонто (Канада), Сеулі (Республіка Корея), Ризі (Латвія). Обидві ініціативи були започатковані Державним агентством України з питань кіно спільно з партнерами.
Фільм створено компанією «Ама Віжн» у співпраці зі Stewopol за фінансової підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить Film.UA Distribution та Кіноманія.
Режисер-постановник: Олеся Моргунець-Ісаєнко. Продюсери: Артем Колюбаєв, Тарас Босак, Максим Лещенко. Авторка сценарію: Ксенія Заставська. Оператор-постановник: Євгеній Кирей. Художник-постановник: Владислав Одуденко. У ролях: Яна Корольова, Поліна Громова, Євгенія Солодовник, Христина Ушицька, Йоанна Опозда, Андрій Мостренко, Томаш Собчак, Алла Бінєєва, Дарина Галадюк, Мілана Галадюк, Мирослав Ганішевський, Андрій Ісаєнко, Оксана Муха та інші.
Переможців.оголосив 53-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість", нагородження відбувалося 2 листопада. >>
Під час виконання бойового завдання на Торецькому напрямку загинув військовослужбовець, письменник, історик і теолог Юрій Канюк. >>
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>