Львівський оборонний кластер і Харківський завод засобів індивідуального захисту передали партію спеціалізованих медичних бронежилетів лікарям «Охматдиту» для евакуації важкохворих дітей з прифронтових районів.
Ці вироби повністю сертифіковані, пройшли всі необхідні стадії випробування і вкрай необхідні для збереження життя лікарям.
За статистикою, основним типом загрози для медиків швидкої допомоги, які працюють на лінії фронту, є уламки скла, бетону і боєприпасів.
Запропонована виробничниками модель характеризується уламковою стійкістю до 500 метрів на секунду та має необхідний рівень захисту відповідно до вітчизняних і натовських стандартів.
Бронежилет виготовлений з надвисокомолекулярного балістичного поліетилену, що робить його не тільки міцним, а й досить легким — він важить усього чотири кілограми.
Також жилет має зручні кишені для обладнання та яскраві розпізнавальні знаки медичної служби.
Перші 500 зразків унікальних виробів були передані медикам Харківщини, Донеччини і кількох південних регіонів.
Найближчим часом планується виготовлення ще трьох тисяч моделей, які також передадуть до зони бойових дій.
Загалом ідеться про налагодження серійного виробництва бронежилетів, оскільки потреба в них досить висока.
Харківський завод засобів індивідуального захисту на початку війни тимчасово переїхав до Львова, де тісно співпрацює з місцевим оборонним кластером.
Серед їхніх розробок є модульний бойовий костюм PLASTOON, до складу якого входить бронежилет із модулями захисту шиї, кишечнику, паху, стегон, плечей і РПС.
Тут також виготовляють пластикові кулеметні стрічки, м’які безшумні короби з кріпленням ПК/ПКМ та багато інших важливих армійських атрибутів.