Молодий український льотчик 299-ї бригади тактичної авіації загинув у бою
Виконуючи бойове завдання в суботу, 14 грудня, загинув льотчик 299-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України. >>
Найгарячішою ділянкою фронту надалі залишається Донбас. (Фото з телеграм-канала Оперативний ЗСУ.)
Цікаву новину поширив відомий харківський волонтер Роман Донік у соціальній мережі Фейсбук.
«Кажуть, до Луганської області прибув перший ешелон із мобілізованими в РФ, — написав він на своїй сторінці. — Ці військові вже враховані ЗСУшниками як «200» і «300».
Померлим за путіна хочеться побажати міцного здоров’я і попросити операторів «Хаймарсів» поставити пісню Б. Гребенщикова «Етот поєзд в огнє».
Аби не піти слідом за першим потягом, новобранці вже зараз масово обривають телефони української гарячої лінії «Хочу жити» й розпитують про можливі варіанти здачі в полон.
У рамках проєкту їм гарантують утримання за всіма пунктами Женевської конвенції.
Як повідомив представник ГУР Міноборони Андрій Юсов, цим шансом можуть скористатися й українці, що наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях.
А також призовники Криму та ОРДЛО, які зберегли українські паспорти й не хочуть воювати проти своїх співвітчизників. Бажаючих здатися, виявляється, вже тепер чимало.
А тим часом артилеристи ЗСУ за добу 26 вересня «відмінусували» штаб окупантів та знесли в повітря понад п’ять військових складів на території Херсонської та Миколаївської областей. Триває подальший наступ і на Харківському напрямку.
Як повідомила пресслужба Борівської громади, тут днями розпочалася деокупація лівого берега Осколу. Село Піски-Радьківські вже перебуває під контролем ЗСУ.
«Але українські військові наразі ще виявляють там групи російських військ, проводять зачистку й розмінування, — йдеться у повідомленні. — Місцеві жителі радо зустрічають наших воїнів, готують для них їжу і зі словами радості на очах дякують за визволення».
Сюди одразу ж доставили дві тонни гуманітарної допомоги. Окупаційна влада швидко залишила всі населені пункти громади. Колаборанти також утекли.
Генштаб ЗСУ 26 вересня вперше підтвердив звільнення Куп’янська-Вузлового в Харківській області. Це велике селище, де розташована однойменна залізнична станція, яку росія раніше використовувала для перекидання сил із Білгорода на окуповану територію.
Водночас найгарячішою точкою фронту й надалі залишається Донбас.
«Зусилля окупантів досі зосереджені на утриманні захоплених територій, виході на адмінкордон Донецької області та зриві активних дій захисників України на окремих напрямках», — повідомили в Генштабі ЗСУ.
Днями ЗСУ на цій лінії фронту відбили ворожі атаки в районах Спірного, Підгородного, Бахмута, Майорська, Кам’янки, Побєди та Павлівки.
Українська авіація, артилерія та ракетні війська знищили тут три пункти управління й чимало техніки й живої сили ворога.
«Постійні спроби російського наступу на Донеччині ввійдуть в історію воєн як одне з найбільш цинічних убивств своїх же солдатів, — прокоментував цю статистику Володимир Зеленський. — Російська мобілізація — це відверте намагання дати командирам на місцях постійний потік гарматного м’яса. Іншого сенсу в російській мобілізації просто немає».
Виконуючи бойове завдання в суботу, 14 грудня, загинув льотчик 299-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України. >>
Актор театру та кіно Яків Ткаченко загинув на війні – він став на захист України ще в перші дні повномасштабного вторгнення росії. >>
На війні загинув 23-річний захисник з Києва Констянтин Камінський. >>
Президент України Володимир Зеленський оприлюднив дані, що з 24 лютого 2022 року загинуло 43 тисячі українських військових. >>
З Сергієм ми зустрілися біля пошти, він очікував на дружину та розглядав фасад будівлі. >>
У російському полоні загинув мер обласного міста Дніпрорудне Євгеня Матвєєв, якого загарбники викрали у березні 2022 року. >>