«Корейське протистояння»: на Курщині відбулося перше боєзіткнення ЗСУ та вояками КНДР
У росії в Курській області відбулося перше бойове зіткнення українських бійців та північнокорейських військових. >>
«Повітряний» терор, влаштований рашистами на території України, отримав гідну відповідь.
Позаминулої ночі в районі Курського аеропорту пролунав потужний вибух.
Судячи з повідомлень у соціальних мережах, його чули в багатьох районах міста. У свою чергу російська влада відзвітувала про збитий український безпілотник і роботу на місці НП військових та спецслужб.
Не лишилася без гідної відповіді й атака ворожих гелікоптерів К-52 в районі Олександрівки на Херсонщині. За даними спікера ОК «Південь» Владислава Назарова, ЗСУ п’ять разів застосували авіацію на кордоні Миколаївської та Херсонської областей, знищивши ворожу техніку, опорний пункт та ЗРК Стріла-10.
А після реакції на обстріли наших ракетно-артилерійських підрозділів окупанти втратили кілька десятків живої сили, реактивну систему залпового вогню «Ураган», 2 склади боєприпасів, 3 броньовики та 5 автомобілів.
Обламавши зуби об Миколаїв іще на початку війни, ворог продовжує нещадно знищувати інфраструктуру міста. Учора у ході чергового обстрілу окупанти влучили у житлову багатоповерхівку. Запекла артилерійська війна, схоже, тут триватиме далі. Днями окупанти на теренах області розгорнули зенітну ракетну батарею С-300ВМ, аби прикрити райони, де базується їхнє озброєння та військова техніка.
Водночас найгарячішою точкою фронту й надалі залишається Луганщина. Окупанти основні сили кидають на місто-супутник Сіверськодонецька — Лисичанськ, аби оточити українські сили оборони.
«Тут вони мають частковий успіх, — повідомили у Генштабі ЗСУ, — закріплюються в північній частині Клинового та поблизу траси Е-40 у районі Вуглегірської ТЕС. Задля збереження темпу наступу ворог посилив там угруповання батальйонно-тактичною групою».
За даними голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, рашисти в регіоні діють за старою схемою, знищуючи будинок за будинком.
«Окупанти не зупиняються ні перед чим, — каже він. — Якось у Сіверськодонецьку, коли вони не могли протягом тривалого періоду просунутися далі, випустили по одному з перехресть близько 200 снарядів, перетворивши на попіл кілька будівель».
Ворог цими днями тут посилено атакував також Золотарівку, Вовчоярівку, Спірне і Верхньокам’янку. Але поблизу двох останніх населених пунктів змушений був відійти.
Питання, чи зважиться Олександр Лукашенко, на вимогу Путіна, відкрити у російсько-українській війні ще й білоруський фронт, наразі залишається без відповіді. Днями у Жлобинському районі Гомельської області стартували збори з військовозобов’язаними.
«Не виключається проведення демонстративних і провокаційних дій підрозділами збройних сил Білорусі у прикордонних з Україною районах та ведення розвідки з метою уточнення позицій і характеру діяльності наших військ, — повідомили у Генштабі ЗСУ. — Тому на Волинському та Поліському напрямках триває нарощування інженерного обладнання оборонних позицій у прикордонних районах Брестської області».
Триватимуть розпочаті навчання до 16 липня.
У росії в Курській області відбулося перше бойове зіткнення українських бійців та північнокорейських військових. >>
Для посилення морської та берегової оборони країни Австралія передасть Україні 14 катерів. >>
4 листопада 1885 р. в с. Георгіївці (тепер Мар’їнської міської громади Покровського р-ну Донецької обл.) народився Михайло МАЛАШКО, член Центральної Ради, заступник комісара Донецького басейну від УЦР, отаман Вільного козацтва Луганська (1917 – 1918), отаман куреня Донецького кряжу (1918 – 1919). >>
У марафоні морської піхоти Сполучених Штатів Америки взяли участь воїни спецпідрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони України “Артан” і “Шаман”, які отримали поранення під час бойових дій. >>
До військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини, звернулася 53-я та 47-ма окремі механізовані бригади ЗСУ із закликом повернутися на службу. Бригади обіцяють підтримку та консультації на кожному етапі повернення. >>
Волонтери та фермери з Британії в межах ініціативи «Пікапи для миру» передали Львівщині 38 позашляховиків на потреби українських військових. >>