Ампутація не завада: ветеран ЗСУ підкорив Кіліманджаро
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
БТР-4Е в Україні випускається вже серійно. Нові бойові машини регулярно надходять до підрозділів ВСУ. (Фото з відкритих джерел)
Тісна кооперація українських компаній, що спеціалізуються на випуску комплектуючих до військової техніки, дозволила налагодити виробництво сучасних бронетранспортерів БТР-4Е «Буцефал».
Від базового зразка ця технічна новинка відрізняється тим, що призначена не лише для транспортування особового складу, а й його вогневої підтримки у бою.
Машина здатна цілодобово виконувати завдання у зонах помірно-холодного клімату, а також має модель, призначену для підрозділів морської піхоти.
Як повідомив Національний промисловий портал, ДП «Завод імені Малишева» отримав від ДП «Харківське конструкторське бюро машинобудування імені Морозова» контракт на виготовлення корпусів для бронетехніки.
Загальна вартість угоди склала 12 млн 323 тис. 865 гривень. Очевидно, йдеться про державне замовлення Міноборони на виробництво 77 БТР-4 та машин, створених на базі цієї бойової моделі.
Аби виконати контракт, харківські зброярі підписали численні угоди з підприємствами, що постачатимуть для виробництва різні комплектуючі.
У списку підрядників наразі близько 70 вітчизняних компаній. Зокрема, ДП «Житомирський бронетанковий завод» уже приступив до виготовлення серійних корпусів для «броневиків» «Плавець» із покращеними водними характеристиками.
У свою чергу ТОВ «Хартрон — Плант» традиційно поставить свої унікальні системи управління вогнем, ТОВ «Телекард-прилад» — апаратуру внутрішнього зв’язку, ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод» — корпуси для наземних моделей, «ТПК Промдизель» — поплавки для «морських».
У цьому списку є також дві іноземні фірми — німецька та із США. У рамках тісної кооперації вони вироблятимуть, відповідно, двигуни та коробки передач.
Як «УМ» уже повідомляла, бронетранспортер БТР-4Е в Україні випускається вже серійно. Нові бойові машини регулярно надходять до підрозділів ВСУ.
Відповідний договір між Міноборони та харківським КБ імені Морозова був підписаний наприкінці 2020 року.
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
Воїни 73-го морського центру Сил спеціальних операцій знищують на Курщині противника і здобувають важливі дані щодо ворожих військ. >>
Співробітники Служби безпеки України за сприяння міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ затримали головного психіатра Збройних Сил, який є заступником Голови Центральної ВЛК та вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби. >>
АРМА та Консультативна рада у справах ветеранівпри Президентові України 20 січня підписали Меморандум про співпрацю. Мета документа, підписаного головою АРМА Оленою Думою і головою ради Сергієм Куніциним – підтримка ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та сімей загиблих захисників. >>
За сприяння Міністерства оборони працівники ДБР викрили оборудку та повідомили про підозру начальнику одного з центральних управлінь Командування Сил логістики ЗСУ, начальнику відділу цього управління та вже колишньому директору приватного підприємства, які завдали державі збитків на понад 83 млн. >>
В Україні 20 січня вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту: "кіборги" 244 дні героїчно обороняли летовище від ворожих військ. >>