Ризики телефонної дипломатії канцлера Шольца
Вже очевидною є усталена тенденція набуття Україною статусу впливового міжнародного гравця. >>
Упродовж віків Україна завжди була ключовою країною для безпеки Європи.
Це добре розуміли польські королі, московські царі, османські султани.
На жаль, сьогоднішні керманичі європейських країн та США цього не розуміють.
У Хотинській битві українські козаки гетьмана Сагайдачного врятували Європу від турецького загарбання. У 1659 р. після переможної Конотопської битви над московитами Річ Посполита на своєму сеймі не затвердила Гадяцьких статей гетьмана Виговського, за якими мала утворитися єдина держава з українців, поляків та литовців, і цим прирекла себе на загибель — тоді Польщу поділили між кількома імперіями.
Україна ж втратила свою автономію, натомість Московія зміцніла і привласнила собі історію України, згодом назвавшись Росією, стала імперією та загрозою всій Європі.
Внаслідок багатовікового бездержав’я Україна втратила свою еліту і стала донором для чужих держав.
Роль України добре розумів Ленін, тому й зробив усе, щоб не випустити її з обіймів Росії. У 1918—1921 рр. держави Антанти не допомогли УНР, а, навпаки, допомагали Росії, тим самим виплекавши для себе непримиренного, злобного противника — СРСР, який разом із гітлерівською Німеччиною почав Другу світову війну. 30 червня 1941 р. Гітлер не визнав проголошену у Львові незалежну Українську державу.
У 1945 р. прем’єр-міністр Великобританії Черчилль та президент США Рузвельт, знаючи, що саме Сталін разом із Гітлером розпочали світову війну, погодились на окупацію та встановлення комуністичного режиму у Східній Європі, тоді як УПА далі вела нерівну боротьбу з німецькими та московськими окупантами і сподівалась на допомогу США та Англії, але марно.
Штати, маючи атомну бомбу, все ж пішли на поступки СРСР, тим самим зміцнили його, і це була велика помилка.
У наш час гаранти Будапештського меморандуму — США, Велика Британія, Франція, Росія, Китай — дозволили Росії, члену постійної Ради Безпеки ООН, порушити цей меморандум. Росія нахабно окупувала Крим, частину Донбасу та посягає на безпеку Європи.
Керівництво НАТО і ЄС повинні зрозуміти, що Україна є ключовою державою в безпеці Європи, яка вже восьмий рік збройно протистоїть Росії, на що не здатна жодна інша країна цього континенту, навіть Німеччина, тому що українці завжди були вправними воїнами і добре знають усю підступність росіян.
Натомість Німеччина дозволила будувати новий газопровід по Балтійському морю, чим іще більше підсилила Росію в економічному плані і тим самим зрадила Україну.
Польща та країни Балтики на собі пізнали всю людиноненависницьку, шовіністичну сутність Росії, тож усіляко допомагають Україні і не проти її входження до лав НАТО та ЄС, тому що розуміють можливості України у зміцненні цих європейських структур.
Свого часу добре розуміли можливості України й президенти Росії Горбачов та Єльцин, які ніяк не хотіли незалежності нашої країни. Не може погодитись із цим і президент Путін, який чудово усвідомлює, що без України йому не вдасться відродити Російську імперію і загрожувати єдності Європи, її безпеці.
Московія-Росія, будучи спадкоємицею Золотої Орди, успадкувала від неї загарбницький ген і не може жити без окупації чужих земель. Російські царі, генсеки, президенти завжди мріяли і мріють про світове панування. Багатовікове виховання московитів у шовіністично-імперському дусі продовжується і зараз, тому змінити цю тенденцію може тільки повний крах Росії, як це сталося в 1945 р. з нацистською Німеччиною.
У наш час українська влада має сприяти любителям «русского міра», його пропагандистам безплатно, навіть з «підйомними», організувати їхній виїзд в улюблену ними Росію, щоб вони там будували «русскій мір». Для телеканала «НАШ» і його новоявленої «зірки» Мураєва Україна чужа і непотрібна, тож скатертиною дорога до північного сусіда.
І. ШІМАНЧУК
Рівне
Коли Україна в нерівній борьбі
Вся сходила кров’ю і слізьми стікала
І дружної помочі ждала собі,
Європа мовчала...
Олександр Олесь
Вже очевидною є усталена тенденція набуття Україною статусу впливового міжнародного гравця. >>
Суперечлива і драматична інтрига виборів у США завершилася обранням президентом Дональда Трампа . Кампанія ще тривало буде аналізуватися у пошуках відповідей на причини поразки К. Харріс і перемоги Д. Трампа. >>
Спробу атаки безпілотників на головний пункт базування Каспійської флотилії ВМФ рф зафіксовано в Каспійську. >>
В рамках 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбувся захід високого рівня «Довіра, глобальне управління, кліматичні дії: зв'язок COP29 з Самітом майбутнього ООН», організований Міжнародним центром Нізамі Гянджеві. >>
Сам факт того, що американці провели з Кремлем обмін не тільки своїх громадян, а й російських політиків означає, що в США продовжують мріяти про повторення 1991 року >>
Формула миру Президента Зеленського взагалі не містить членство в НАТО. >>