Світ очікує сьогодні запуску першого китайського пілотованого космічного корабля. Це означатиме, що Китай став третьою — після США та Росії — країною світу, яка здатна посилати людей у космос. Прем'єр-міністр Китаю Вен Цябао також заявив, що впродовж наступних трьох років КНР планує послати у бік Місяця дослідницький космічний корабель. Він кружлятиме навколо нашого найближчого космічного сусіда впродовж року та збиратиме інформацію про місячну геологію, грунт та природні ресурси. За іншими повідомленнями, це буде пілотована космічна місія зі спуском корабля на поверхню Місяця.
Китайська космічна програма огорнута такою ж таємницею, як свого часу радянська. Не повідомляють, коли відбудеться запуск, хто стане першим у КНР космонавтом. У китайській пресі напередодні з'явилися повідомлення, що запуск відбудеться відразу після закінчення пленарного засідання ЦК Компартії Китаю 14 жовтня, що корабель з космонавтом здійснить не менше десяти обертів навколо Землі, але політ триватиме не більше 24 годин. А за даними ІТАР-ТАРС, почерпнутими з китайського телебачення, старт заплановано не на 14-те, а на 15 жовтня.
Запуск начебто здійснять з космодрому в північній провінції Ганьсу, що на кордоні з Монголією. Навчальні тренування пройшли 14 космонавтів, яких відібрали з двох тисяч кандидатів. Усі вони одного віку і зросту: 30 років, 168 сантиметрів. А агенція «Ассошiейтед Пресс» повідомила наприкінці минулого тижня, що «тайконаутів» (так китайці називають космонавтів) на борту космічного човника може бути від одного до трьох. Китайці називають своїх космонавтів ще й поетично — «юханьгюань», що в перекладі означає «мандрівники у Всесвіті». Політ першого китайця у космос обійдеться платникам податків у мільярд доларів — це річний бюджет невеликої китайської провінції.