Днями в актовій залі чернігівської лікарні було розгорнуто пересувну станцію зі збору донорської крові. «В області за рік проводять 50 000 переливань крові та кровозамінників, — розповідає головний лікар Микола Романюк, який першим здав кров. — Кожне десяте проходить у нашому закладі — обласній лікарні. На його базі розгорнуто 10 спеціалізованих центрів. Такі, як Центр термічної травми, детоксикації, кишково-шлункової кровотечі, Ортопедо-травматологічний центр, інтенсивної терапії, дуже широко використовують компоненти крові. Тому кому, як не нам, медичним працівникам, відома її ціна».
За даними Ради Європи, в державі повинно бути 40—60 донорів на 1000 населення. Тобто приблизно 10—15 відсотків населення повинні здавати кров. У нас же, в Україні, донорів лише 1,5 відсотка. Це удесятеро менше потреби, тому забезпечення лікувальних закладів кров'ю та її препаратами не може бути повноцінним.
Обласна лікарня — найбільший в області споживач донорської крові. Щороку тут використовують 2 тисячі 300 лiтрів крові та її препаратів. У Дні донора працівники лікарні взяли участь абсолютно добровільно. Навіть більше того, жоден iз лікарів, які здали кров, не взяв передбачених законом вихідних та не відклав операції.
Коментуючи цю неординарну подію у житті лікарні, один із учасників — лікар Андрій Лінник, який очолює відділення екстракорпоральних методів детоксикації, — розповів, що його хворі — найтяжчі в лікарні і більше за всіх потребують препаратів крові. Лікування одного хворого на гострий панкреатит потребує крові 500 донорів. «У нас зараз у відділенні два таких хворих, — говорить лікар. — Один із них сьогодні йде на операцію. Враховуючи те, що в мене перша група крові, я сподіваюся, що моя допомога буде якраз до часу».
Загалом кров під час Дня донора в лікарні здали 150 чоловік персоналу. Зібрано 50 літрів крові. Цього запасу лікарні вистачить на 10 днів роботи. Наступного тижня донорами стануть лікарі обласного онкодиспансеру та першої міської лікарні.