Край, який надихав своєю кухнею класиків: топ смачних рецептів із Полтавщини
Кожен регіон України має свої особливості, традиції, кулінарні спеціалітети, свої візерунки для вишиванок та кольори. >>
Зимові свята та новорічні застілля вже позаду, а це означає, що настав час повертатися у форму та готуватися до весни.
Дехто сідає на сувору дієту — кефір та воду. Та голодувати — не вихід: організм втрачає важливі речовини, відтак погіршується настрій, з’являється депресія.
Тоді на допомогу прийдуть розвантажувальні дні та легкі страви, що добре засвоюються. Наприклад, супи.
Це легка, смачна, зігріваюча перша страва. Курку бажано для приготування використовувати домашню або фермерську — бульйон буде більш насичений.
Варити супи досвідчені господині рекомендують на другому бульйоні, та якщо вам не хочеться заморочуватися — готуйте звичайним способом: просто залийте курятину (приблизно 400 г) водою і поставте на плиту, нехай закипає.
Перед тим, як закладати овочі, м’ясо повинно поваритися хвилин 10-15, але якщо ви любите більш наваристі супи — нехай бульйон покипить хвилин 30-40.
Однак нагадаємо, що страва на другому бульйоні легше засвоюється і не перевантажує шлунково-кишковий тракт та є більш дієтичною.
Допоки бульйон вариться, помийте і почистіть усі овочі: кілька картоплин, одну цибулину та морквину. Цибулю дрібно наріжте, а моркву натріть на тертушку. Обсмажте їх на рослинній олії кілька хвилин, помішуючи.
Картоплю наріжте кубиками, чим дрібніше — тим швидше звариться, і покладіть у бульйон. Слідом за картоплею висипте цибулево-морквяну засмажку.
Тим часом збийте пару яєць виделкою в мисочці та наріжте зелень.
Коли картопля буде майже готова — додайте трішки дрібної вермішелі, яка швидко вариться. Посоліть, поперчіть за смаком та додайте спеції.
А тепер тонкою цівкою влийте збиті яйця, висипте зелень і накрийте кришкою, щоб страва настоялася. Курячий суп готовий!
Суп iз фрикадельками — гарячий і ситний обід, а рецепт дуже простий. Варіантів приготування — хоч відбавляй: з м’ясним чи рибним фаршем, з картоплею чи рисом, на курячому бульйоні або й на воді, всі вони однаково смачні.
Отже, робимо фарш: для цього нам знадобиться 400 грамів курячого філе, цибулина та зубок часнику. М’ясо й цибулю пропустіть через м’ясорубку, часник вичавіть у часничниці. Вбийте у фарш яйце, додайте коріандр, чорний мелений перець та сіль за смаком. Сформуйте з фаршу невеликі фрикадельки.
Другу цибулину дрібно поріжте, моркву натріть, змішайте все разом і висипте на розігріту сковорідку з рослинною олією обсмажуватися до золотистого кольору.
100 грамів рису залийте водою або бульйоном та поставте на вогонь. Проваріть 5-7 хвилин, потім додайте дрібно порізані 4 картоплини і спеції — горошки духмяного перцю, лавровий лист.
Через 15 хвилин посоліть суп та вкиньте фрикадельки і варіть до готовності. Для апетитного кольору всипте ложку засмажки — цибулі з морквою. Наприкінці покладіть зелень. Дайте супу настоятися 10 хвилин, подавайте гарячим.
Традиційно м’ясна солянка готується на яловичому бульйоні з додаванням різних копченостей. На перший погляд, ця страва може здатися недешевим задоволенням, оскільки вимагає багато дорогих продуктів.
Але насправді в солянку потрібно всього по 100 або 200 г різних м’ясопродуктів, а смак її від цього виходить багатим і насиченим. Тому солянка навіть на велику сім’ю вийде не так і дорого.
Отже, перейдемо до справи: із 400 грамів яловичини, бажано, щоб була ще й кісточка, зваріть бульйон, додайте для аромату цибулину й лавровий листок.
Коли бульйон буде готовим, виймiть м’ясо, а бульйон процідіть.
Варене м’ясо відокремте від кісток і наріжте соломкою. Всі копченості, а ви можете взяти що завгодно: реберця, шинку, грудинку, ковбасу, сосиски, також наріжте соломкою.
М’ясні інгредієнти покладiть у бульйон і варіть 10 хвилин. Два солонi огірки очистіть від шкірки і подрібніть соломкою. Цибулину наріжте четвертинками кiлечок.
Тепер приготуйте заправку для нашої збірної м’ясної солянки. Для цього в сковороді розігрійте столову ложку олії і стільки ж вершкового масла. Викладіть цибулю в масло і обсмажте її 10 хвилин на середньому вогні до м’якості. Потім додайте огірки і ще посмажте 10 хвилин.
Наприкінці додайте столову ложку томатної пасти, перемішайте й обсмажте ще 3 хвилини. Висипте заправку в солянку і варіть до готовності орієнтовно 15 хвилин.
Наприкінці додайте в солянку оливки разом із розсолом, подрібнену зелень, каперси. Поперчіть, посоліть за смаком і дайте настоятися страві 10-15 хвилин.
Але будьте акуратними з сіллю, бо деякі інгредієнти сже солоні. Подаючи солянку збірну м’ясну, в кожну тарілку покладіть скибочку лимона і додайте ложку сметани.
Смачного!
Кожен регіон України має свої особливості, традиції, кулінарні спеціалітети, свої візерунки для вишиванок та кольори. >>
«Ходить гарбуз по городу, питається свого роду...» — цей вірш знайомий кожному українцю змалечку, більшість вважає його народним, інші приписують його авторство Олені Пчілці — матері нашої славної Лесі Українки, а насправді його написав царський генерал Володимир Александров. >>
Нещодавнє велелюдне святкування єврейського Нового року Рош га-Шана в Умані нагадало всім нам, що Україна — багатонаціональна країна, >>
Пряну сливу я готую давно — її рецепт мені розказала одна їмость ще у 80-х, коли з консервації у магазинах були лише зелені помідори, огірки-калоші (за розміром і смаком) та кабачки кружальцями. >>
Торгові мережі сьогодні можуть задовольнити будь-який вибагливий смак, але не кожен гаманець, адже ціни стрибають наввипередки. >>
Словосполучення «галицькі пляцки» стало вже мемом, брендом, міфом, а взагалі-то просто надзвичайно смачним, вигадливим, креативним, красивим десертом, яким залюбки ласують і вдома, і в гостині, і в кав’ярнях, і в мережевих крамничках. >>