Осіння хандра: після вильоту з єврокубків «Динамо» та «Шахтар» насилу здобули перемоги у матчах УПЛ

30.11.2021

Довбик знову відзначився «дублем» та вирвався у лідери бомбардирської гонки. (Фото з сайту «Дніпра-1».)

Після провалу на єврокубковій арені без виходу до плей-оф призери минулого сезону —  «Динамо», «Шахтар» та «Зоря» —  можуть повністю переключитися на внутрішні змагання: до зимової паузи на них чекають ще по два тури УПЛ.

Програвши вдома «Баварії» у рамках ЛЧ та втративши шанси навіть на вихід до Ліги Європи, кияни у поганому настрої приїхали до Закарпаття грати проти місцевого «Миная».

Підопічні Луческу вже звично для внутрішньої першості швидко відкрили рахунок, знову створили купу моментів, але не реалізували їх, і знову мали проблеми після перерви.

На другий тайм у складі минайців вийшов досвідчений Євген Селезньов, окрилений амбітними завданнями (допомогти клубу залишитись в еліті та нарешті побити бомбардирський рекорд).

36-річний форвард попив немало крові у захисників «Динамо», одного разу навіть влучив у штангу —  кияни змогли зняти питання щодо результату матчу лише у компенсований час.

Можливо, на пасивній грі чемпіонів у другому таймі позначилась втома після ЛЧ, проте в очах багатьох гравців не було того вогника, який зазвичай є у єврокубкових баталіях або у матчах збірних.

Не надто переконливу гру своїх підопічних визнав і румунський наставник киян.

«Ми занадто самовпевнено зіграли у першому таймі, розслаблено. Могли забити 3-4 голи — цього не зробили. У перерві я сказав хлопцям, що буде зовсім інший футбол. «Минай» діяв агресивніше, було набагато складніше.

Вважаю, нам пощастило. Міг бути й інший результат. «Минай» створив 3-4 гарні моменти, вигравав єдиноборства, був агресивнішим, наполегливішим, більше хотів забити. Коли почалася боротьба у другому таймі, наші футболісти запанікували. Але важливо, що ми все ж взяли три очки», —  не приховував незадоволення Луческу.

Аналогічним провальним результатом завершується сезон у ЛЧ і для «Шахтаря», який улітку добряче витратився, аби показати результат саме у єврокубках.

Щоправда, окрім яскравих матчів у кваліфікації проти «Монако» і «Генка», «гірники», по суті, так нічого у Європі не показали. Аби залишитись на посаді та виправдати значні інвестиції в новачків, італійському наставнику донеччан Роберто де Дзербі тепер потрібно вигравати і УПЛ, і Кубок.

Проте і на внутрішній арені у «Шахтаря» є проблеми: «гірники» минулого тижня дотиснули «Рух» лише на останніх хвилинах, а тепер забили лише одного разу одному з головних аутсайдерів — «Інгульцю», показавши бліду гру в атаці.

А хто, навпаки, вразив і голами, і результатом —  так це «Дніпро-1» на чолі з найкращим бомбардиром ліги Артемом Довбиком.

Дніпряни у матчі за «бронзову» третю сходинку не залишили жодних шансів полтавській «Ворсклі» (5:1), а перший м’яч забили взагалі на дев’ятій секунді. Такий провальний результат у одному з ключових поєдинків став результатом того, що тренер «ворсклян» Юрій Максимов не прийшов на пресконференцію.

Замість нього на запитання журналістів відповідав Олександр Омельчук, котрий поскаржився, що команда має надто коротку лаву запасних.

«За три дні у нас захворіли троє гравців: була температура у Степанюка, Тілля, Кушніренка. У нас обойма 12-13 осіб. Грають ті самі, накопичується втома, і з «Дніпром-1» це відчувалося.
Суперник був набагато свіжішим, а нам було дуже важко. Пропустили ще найшвидший гол. Нам треба з цієї ситуації виходити, трагедії ми з цього не робимо. Так, рахунок великий, я згоден. Але в нас ще дві гри, і їх треба провести достойно, щоби піти на перерву», —  визнав він.

Натомість після вильоту із Ліги Конференцій та зміни тренера нарешті стабілізував результати ковалівський «Колос», котрий цього уїк-енду переграв новачка ліги «Верес».

Перед цим ковалівці обіграли «Десну» та привезли з Ужгорода нічию. Наслідком такої успішної серії стало те, що Ярослав Вишняк очолив команду вже без приставки в. о.

Стабільно останнім поки йде «Маріуполь», який у матчі «за 6 пунктів» програв прямому конкуренту за виживання —  «Львову». Утім не обійшлося без скандалу: арбітр Олександр Дердо дав свисток на перерву за секунду до гола  азовців.

«Незарахований гол? Що тут скажеш? Ми маємо нового куратора суддівства — нехай подивиться. Можливо, час робити висновки і щось змінювати. Можливо, через це наші клуби нічого не можуть показати на європейській арені. У нас і так молода команда, а з неї так знущаються. Що тут можна сказати? Вірю, що новий куратор розбереться і наведе лад», —  обурився після матчу Остап Маркевич.

Попри складну ситуацію у турнірній таблиці, він обіцяє боротися до кінця.

«Треба боротися до кінця. Не лише у футболі, а й у житті. Попереду ще практично все друге коло. Так, ситуація виглядає не дуже добре. Але за правильного підходу ми ще можемо все виправити. Таких прикладів у футболі вистачає», —  запевнив Маркевич-молодший.

За його словами, в команди є і якість гри, і прогрес молодих футболістів, поки немає лише результату.

«Якщо я побачу, що в мене немає контакту з командою, що в хлопців не горять очі і вони не сприймають мої ідеї,  то я потисну їм руки та піду, —  резюмував тренер.

Прем’єр-ліга. 16-й тур. Маріуполь» — «Львів» — 0:1 (Довгий, 61), «Минай» — «Динамо» — 0:2 (Циганков, 12 (пен.); Шапаренко, 90+6), «Чорноморець» — «Десна» — 0:1 (Тотовицький, 29), «Дніпро-1» — «Ворскла» — 5:1 (Гуцуляк, 1, 62; Довбик, 52, 54; Піхальонок, 58 — Д. Кравчук, 84), «Інгулець» — «Шахтар» — 0:1 (Тете, 32), «Рух» — «Металіст-1925» — 2:0 (Борячук, 45; Климчук, 70), «Колос» — «Верес» — 1:0 (Ільїн, 64).