Смілянину Олександру Прилуцькому пересадили серце від донора з Умані
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
Харчування має бути здоровим і збалансованим. (Фото з сайту Pixabay)
Вчені Гарвардської школи громадської охорони здоров’я провели дослідження залежності між харчуванням і недугами, які призводять до смертельних наслідків.
У результаті виявилося, що люди, які щодня з’їдали бодай один горіх, менше помирали від серцево-судинних недуг, респіраторних та онкологічних захворювань.
Співавтор дослідження, професор харчування й епідеміології Френк Ху зауважив: «Ми виявили, що люди, які їли горіхи щодня, жили довше і здоровіше, ніж ті, хто цього не робив».
Імовірність померти в тих, хто щодня вживав горіхи, була на 20% меншою, ніж у тих, хто цього не робив.
Річ у тім, що клітковина, корисні жири, вітаміни, мінерали та фітохімічні речовини, що їх містять горіхи, справляють кардіозахисну, антиканцерогенну, протизапальну та антиоксидантну дію.
Між іншим, горіхи притлумлюють почуття голоду, поглинаючи вологу в шлунково-кишковому тракті і змушуючи людину почуватися ситою. Тож помірне їх вживання не позначається на фігурі.
Добра новина також для любителів чорного чаю. Якщо цей напій вживати регулярно, можна вирішити проблему високого артеріального тиску.
Такого висновку дійшли фахівці Університету Західної Австралії. Учасники експерименту щодня випивали по три чашки напою без флавоноїдів, але з кофеїном, або чорний чай.
Як вдалося з’ясувати, чай мав серйозніший вплив на організм, ніж напій із флавоноїдами. Чай допомагав швидше нормалізувати артеріальний тиск. Такий ефект фахівці зауважили буквально в перший день експерименту, і він зберігався впродовж пів року.
Експерти звертають увагу, що найбільш простий та ефективний спосіб контролювати свій артеріальний тиск — почати вести здоровий спосіб життя. Харчування має бути здоровим і збалансованим, а помірні фізичні вправи — щоденною звичкою.
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
У навколишньому середовищі за допомогою штучного інтелекту вчені знайшли 70 тисяч невідомих вірусів. >>
По всьому світу лише 1 з 10 дітей мають достатньо фізичної активності, сну і проводять зі смартфонами небагато часу – таку невтішну статистику виявили науковці. >>
У часи війни критично важливо забезпечити поранених військових ефективними засобами для реабілітації. Лікарня в Ковелі, завдяки новітньому обладнанню від польської компанії Vizion, допомагає відновлювати рухові функції пацієнтів із травмами кінцівок. >>