Брат за сестру: у Черкасах уперше провели новий вид дитячої трансплантації
Лікарі Черкаського обласного онкологічного центру вперше зробили дитячу алогенну трансплантацію кісткового мозку. >>
Профілактичні відвідування мамолога допоможуть запобігти серйозним недугам. (Фото з сайту t1.ua.)
Жовтень — місяць обізнаності та боротьби з раком грудної залози. Символом жовтня є червона стрічка, яка нагадує: немає нічого важливішого за здоров’я.
На жаль, рак грудної залози посідає друге місце за кількістю випадків онкологічних захворювань у світі та перше місце за кількістю онкологічних недуг серед жінок.
Міжнародна медична статистика тривожить: 2021 року очікується близько 2,5 млн нових випадків раку грудної залози. Кожна десята жінка ризикує виявити в себе цю проблему.
Пухлини грудної залози трапляються і в чоловіків, проте, як свідчать статистичні дані,така ймовірність у 100 разів нижча, ніж у жінок.
Профілактичне самообстеження молочних залоз, регулярні огляди у фахівців допоможуть уникнути складної недуги. Адже якщо виявити пухлину на ранній стадії, вірогідність одужання перевищує 95%.
Серед основних причин захворювання — генетичний чинник, каже відомий столичний лікар-мамолог Ігор Ковальчук. Ідеться про випадки раку молочної залози у кровних родичів (у матері, сестри, дочки, бабусі).
Негативний вплив справляють гормональні фактори — порушення репродуктивної функції: безпліддя, ранній (до 12 років) або пізній (після 16 років) початок менструацій та пізня менопауза (після 55 років), ранній клімакс (до 45 років), перші пологи у віці після 35 років.
У зоні ризику, за словами фахівця, також жінки, які тривалий час вживають гормональні контрацептиви, ведуть малорухливий спосіб життя, переживають стреси, не отримують задоволення від статевого життя, мають порушену функцію щитоподібної залози.
А також ті, хто хворів на фіброзно-кістозну мастопатію чи атипову гіперплазію, мають надмірну масу тіла, палять і вживають алкоголь. Негативні наслідки можуть мати травми молочної залози і матки.
Насамперед кожна жінка повинна знати тривожні нюанси, які вказують: із молочною залозою негаразди. Наприклад, мають насторожити ущільнення, які з’явилися в молочній залозі; коли одна із залоз неприродно збільшилася або дивно опустилася; якщо ділянка шкіри, яка вкриває молочну залозу, зморщилася і нагадує апельсинову шкірку. Важливо також вчасно відчути, що ваше передпліччя набрякає, що пиптик молочної залози втягнувся всередину і з нього витікає темно-жовта або кров’яниста рідина. Зі здоров’ям явні негаразди, якщо збільшилися лімфатичні вузли — під пахвами чи під ключицями.
«Кожна з цих ознак може свідчити про онкологічне захворювання, — наголошує Ігор Ковальчук. — Тому не чекайте, що симптоми минуть самі по собі. В жодному разі не вдавайтеся до самолікування. Виявивши хоча б одну з цих ознак, негайно зверніться до лікаря. Пам’ятайте: згаявши час, коли хворобу можна зупинити на ранній стадії, ви зробите фатальну помилку. Лише комплекс методів ранньої діагностики істотно збільшує можливість виявити рак молочної залози на ранній стадії та вилікувати захворювання».
Кілька простих та дієвих порад для запобігання та своєчасної діагностики захворювань грудної залози:
Проводьте регулярні самообстеження (на 7-12 день менструального циклу або щомісячно під час вагітності чи в менопаузі). Звертайте увагу на симетричність залоз, колір та текстуру шкіри, наявність виділень із сосків, ущільнення в грудних залозах та в пахвинних зонах.
МАЙТЕ НА УВАЗІ
Існує думка, що одним із пускових механізмів онкологічних захворювань є непрощені образи. Її розділяє і лікар-мамолог Ігор Ковальчук.
«Я переконаний: люди, які є активними, мають снагу до самореалізації, живуть в емоційній злагоді з собою, вміють любити і бути вдячними за любов, значно менше хворіють і легше впораються з недугами. Натомість накопичені образи, невміння прощати, озлобленість та агресивність, як і почуття невдоволення собою й невмотивована прискіпливість до близьких, підточують організм і запускають механізм важких недуг. У жінок від такої дисгармонії насамперед потерпають молочні залози».
Лікарі Черкаського обласного онкологічного центру вперше зробили дитячу алогенну трансплантацію кісткового мозку. >>
В наш час серцево-судинні захворювання займають одне з перших місць серед причин смертності та інвалідності у світі. Специфічність та серйозність цих проблем вимагає уважного ставлення до власного здоров'я. >>
Для багатьох борців із сезонною депресією осінь є головним каталізатором неприємних симптомів. >>
Понад дев’ять годин оперували колишнього військового льотчика зі складною розшаровувальною аневризмою аорти черкаські кардіохірурги. >>
Звички, які шкодять організму не менше куріння, мають серйозний вплив на наше здоров'я. Успішне збереження та покращення здоров'я в першу чергу залежить від того, як ми живемо та які звички маємо. >>
Дослідження США показали, що алкогольне сп'яніння не впливає на сприйняття рівня привабливості осіб навколо, як мінімум, згідно з отриманими результатами. >>