COVID-19 вже не є глобальною надзвичайною ситуацією - ВООЗ
Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про закінчення надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусом, оскільки він уже перестав бути світовою загрозою. >>
В Україні продовжують фіксувати все нові й нові випадки захворювання на COVID-19.
І хоч кількість нових хворих на початок цього тижня виявилась утричі меншою, ніж на кінець минулого (3 тис. 7 за добу 26 вересня проти 9 тис. 58 за добу 24 вересня), підстав для заспокоєння немає ніяких, оскiльки цей показник «скаче» вгору-вниз постійно і таким же постійним є зменшення нових фіксацій упродовж кожних вихідних.
Усі експерти в один голос констатують підйом в Україні нової хвилі COVID-19, спричиненої штамом «Дельта», яка в найближчі тижні тільки наростатиме.
Про те, що майже всі випадки нових захворювань спричинені саме дельта-штамом коронавірусу, заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
«Ми точково беремо інформацію з кожної області й бачимо, що всі випадки, які зараз секвенують і виявляють, — це «Дельта», — сказав він.
Згідно з офіційною статистикою Міністерства охорони здоров’я, за добу 26 вересня найбільшу кількість «свіжих» підтверджених випадків COVID-19 було зафіксовано в Дніпропетровській (371), Чернівецькій (282), Львівській (241), Харківській (233) та Тернопільській (180) областях. Усього за цю добу госпіталізували 1 тис. 478 осіб, 952 — одужало, 94 — померло.
Протестовано методом ПЛР 13 тис. 202 особи, методом ІФА — 2 тис. 688, експрес-тестами — 11 тис. 22. Щодо вакцинації, то в Україні наразі проведено майже 12 мільйонів щеплень, повністю вакциновано понад 5,3 мільйона осіб.
Як відомо, з 23 вересня Україна ввійшла в «жовту» карантинну зону, одна з вимог якої — звичайні, не онлайн, заняття лише в тих школах (для середніх i старших класів), де 80 відсотків працівників уже щеплені хоча б однією дозою вакцини.
Відтак тисячі шкіл по всій Україні перейшли на дистанційне навчання. Ось деяка детальніша статистика, зібрана BBC-Україна. У Тернополі, приміром, у звичайному режимі наразі працюють усі школи, в області ж перейшли на «дистанційку» майже половина.
У Херсоні навчання перейшло в онлайн лише в 5 школах з 61, а в області — в понад 30. На Харківщині дистанційно навчаються учні лише 70 iз майже 700 шкіл.
Майже всі школи працюють у звичайному режимі й на Буковині, (де, як відомо, одна з найгірших ситуацій iз коронавірусом), бо там вакциновані майже всі їхнi працівники. До сьогодні у звичайному навчальному режимі працюють і школи Києва.
Тим часом під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, як рятуватимуть українців від коронавірусної дельта-хвилі.
Зокрема, він повідомив, що Міністерство охорони здоров’я готує близько 90 тисяч ліжок у лікарнях для COVID-хворих, а неінфекційні лікарні задіюватимуть у три етапи, залежно від епідемічної ситуації, і що вже є напрацьовані та ефективні протоколи лікування та інноваційні ліки для хворих на COVID-19.
Водночас він підкреслив, що понад 98 відсотків госпіталізованих хворих — це люди, які не були вакциновані, і що щеплення — це єдиний ефективний шлях для подолання коронавірусної епідемії.
А також про те, що на сьогодні в Україні в наявності є понад 10 мільйонів доз чотирьох найкращих типів вакцин, а найближчим часом очікують щотижневі поставки по майже пів мільйона доз вакцини «Пфайзер».
Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про закінчення надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусом, оскільки він уже перестав бути світовою загрозою. >>
Львівські медики врятували 8-річного хлопчика, у якого після коронавіруса було важке ускладнення: симптоми нагадували сильне отруєння, а потім почалося порушення ритму серця >>
Киянам і гостям влада Києва рекомендує повернутися до носіння масок через стрімке зростання кількості хворих на коронавірус. >>
З далекого і такого мирного 2019 року ми навчились жити пліч-о-пліч із пандемією коронавірусу — для нас стало звичним носити маски і спекотного літа, і холодної зими, а фраза «я хворію на коронавірус» перестала лякати. >>
В Україні дозволили робити бустерну дозу від COVID-19 окремим категоріям населення. Таке щеплення можна отримати через за 4 місяці після першого "бустеру". >>
Науковці Національного авіаційного університету і Національного медичного університету розробили унікальні акустичні системи діагностики ураження легень у хворих на SARS-CoV-2 серії «Трембіта-Корона». >>