Стихія в Іспанії: повінь забрала життя щонайменше 158 людей
Кількість загиблих у Іспанії внаслідок сильної повені зросла до, щонайменше, 158 людей. >>
У погану погоду хороший хазяїн роздягненого собаку надвір не вижене.
Нічні заморозки, дощі та різке похолодання до плюс 7-12 градусів тепла, як і очікувалося, прийшли в більшість регіонів України вже з 20 вересня.
А ось на сході й півдні країни синоптики прогнозують сильні ранкові тумани при відносно комфортнiй погодi: вдень до 20-25 градусів вище нуля, а вночі близько 12-17 градусів тепла.
— Осінь остаточно вступить у свої права до дня рівнодення, — попередив народний синоптик Леонід Горбань. — До 21 вересня дощі помилують Херсонську, Миколаївську та Одеську області, але холодний атмосферний фронт, нехай і з запізненням, принесе дощі та похолодання й у ці регіони.
На думку кліматологів, осінь цього року буде холоднішою, аніж у минулі роки, та й опадів очікується більше. Народні прикмети також свідчать на користь рясних снігопадів, які можуть захопити у полон захід України вже на початку жовтня.
— Жителям Києва та Київської області пора діставати теплі речі, парасолі та дощовики, — рекомендує популярний синоптик Наталія Діденко. — Столицю чекають «лондонські тумани» й значне похолодання: вдень температура повітря ледь прогріватиметься до 7-12 градусів тепла.
Солідарний iз колегою й начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда, який попередив, що в Україні є загроза природних катастроф, пов’язаних із глобальною зміною клімату.
«Такі неприємні погодні сюрпризи, як повені, смерчі та урагани, все частіше змушують рятувальників працювати в авральному режимі, — констатував пан Кульбіда. — Уже зараз співробітникам ДСНС потрібно готуватися до протистояння зі стихією, тому що ймовірність виникнення катастроф природного характеру в Україні збільшується з кожним роком».
На думку Кульбіди, бути напоготові потрібно як рятувальникам, так і чиновникам місцевого самоврядування та державної влади. Головну небезпеку становлять «температурні гойдалки», які й провокують появу небезпечних природних явищ.
На щастя, поки що не йдеться про такі масштабні катастрофи надзвичайного характеру, які ми спостерігаємо в Європі та США, — тайфуни, урагани, смерчі тощо.
До України доходять лише відлуння активних синоптичних процесів, епіцентр яких реєструють у Туреччині, Німеччині, Індії та країнах Балканського півострова.
Однак глибинні циклони все частіше зачіпають територію нашої країни, позначається приналежність України до континентальної частини Європи.
В одному солідарні всі синоптики, якi складають довгострокові прогнози погоди для нашої країни: тепла погода ще порадує українців сонечком, але це буде ближче до початку жовтня.
А поки що запасаємося цілющими травами, вітамінами та чаєм iз натуральним медом, які допоможуть подолати осінню нудьгу й адаптуватися до похмурих днів i дощів за вікном.
Кількість загиблих у Іспанії внаслідок сильної повені зросла до, щонайменше, 158 людей. >>
Через дощ в Києві підтоплення на локаціях в Дарницькому, Оболонському, Святошинському і Соломʼянському районах. >>
Очікується, що рівень води буде найвищим у другій половині тижня, і через сильний дощ він спадатиме повільно. За прогнозами, річка Дунай сягне свого піку на 8 метрів. >>
Грози з поривами вітру та місцями шквали спричинили відключення електроенергії у різних районах Львівської області у суботу. >>
На території України впродовж 27 та 28 травня очікують надходження пилу з пустельних районів Середньої Азії. >>
У південних областях: в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях пройшли "брудні" дощі, що утворилися завдяки піску із Сахари, який раніше винесло на Балканський півострів. >>