Російські «визволителі» місяцями не виплачують зарплату працівникам Бердянського порту - ЦНС
Працівники Бердянського порту, що на ТОТ Запорізької області, вже три місяці поспіль не отримують заробітної плати. >>
Рейд російських силовиків у Криму 4 вересня 2021 року. (Фото Кримської солідарністі.)
Запит на обговорення питання про «політичне переслідування корінних народів у Криму з боку Росії» на осінній сесії надійшов до Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомили в пресслужбі ПАРЄ. Зібрання працюватиме у Страсбурзі з 27 до 30 вересня.
«Запит на термінове обговорення ситуації в Афганістані; посилення міграційного тиску на кордонах Латвії, Литви і Польщі з Білоруссю; новий проєкт протоколу до Конвенції Ради Європи про кіберзлочинність, про розширення співпраці і розкриття електронних доказів. Запит на обговорення поточних подій на тему «Західні Балкани між демократичними викликами і європейськими устремліннями: яка роль Ради Європи?» і про «Політичне переслідуваннія корінних народів в Криму з боку Росії», йдеться в повідомленні.
Минулого тижня член української делегації в ПАРЄ, депутат Верховної Ради Рустем Умеров інформував, що Україна подала запит на проведення відповідних дебатів. Це відбулося після нової хвилі обшуків, затримань і арештів кримських татар на окупованому Росією українському півострові.
Серед останніх заарештованих — кримськотатарський активіст і політик, журналіст Наріман Джелял, який 23 серпня брав участь у саміті Кримської платформи в Києві.
Після обшуку його помешкання в анексованому Криму вранці 4 вересня — у селі Первомайське Сімферопольського району на вулиці Леніна, 113 — Нарімана вивезли у невідомому напрямку на синьому мікроавтобусі Volkswagen.
Також силовики ФСБ тоді за два дні забрали ще чотирьох активістів: Ельдара Одаманова, Азіза та Асана Ахтемових, Шевкета Усейнова.
«Увірвалися близько 12 людей через паркан у масках. Розбудили нас, стукаючи у вікна, в двері. Наріман відчинив. Нас із чотирма дітьми заблокували в іншій кімнаті. Провели обшук із ним разом, забрали його й відвезли на машині без номерних знаків у невідомому напрямку», — розповіла про події Ельвіза Джелялова, дружина затриманого заступника голови Меджлісу.
Наріману Джелялову та братам Ахтемовим оголосили підозру за статтею «Диверсія» Кримінального кодексу РФ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років.
Окупанти звинувачують кримських татар у причетності до пошкодження газопроводу в районі села Перевальне під Сімферополем. 6 вересня районний «суд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова та братів Ахтемових на два місяці — до 4 листопада. Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов отримали 14 і 15 діб «адміністративного арешту» відповідно.
Постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич так прокоментував ці затримання одному з українських телеканалів: «Безумовно, це чергова хвиля незаконних обшуків і незаконних затримань наших громадян у Криму. Безумовно, це є грубим порушенням прав людини. Зараз ми бачимо, що 2 місяці утримання під вартою як запобіжний захід обрано Наріману Джелялову — першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу. По суті, останньому з керівництва Меджлісу, який постійно проживає в Криму і, безсумнівно, є і лідером думок, і людиною, яка об’єднує навколо себе всіх кримчан, не лише кримських татар».
Тим часом 15 вересня у Південному окружному військовому суді мало відбутися перше судове засідання у справі Яшара Шихаметова, який заґратований із лютого цього року. Його звинувачують в участі в організації, визнаній терористичною в Росії, — Хізб ут-Тахрір.
ФСБ намагається «приклеїти» чоловіка до неіснуючої групи Руслана Зеітулаєва. Після оприлюднення дати і часу судового засідання і заклику до активістів прийти підтримати незаконно арештованого було оголошено перенесення слухання на 27 вересня.
Євдокія ФЕЩЕНКО
Працівники Бердянського порту, що на ТОТ Запорізької області, вже три місяці поспіль не отримують заробітної плати. >>
"Розсекречені документи з архівів радянського КДБ поставили крапки над "і" у біографії одного з найвідоміших українських поетів-шістдесятників і знаменитого "прораба" горбачовської перебудови Віталія Коротича. >>
Позови в суд до російської федерації на стягнення 24,7 млн грн за збитки подав український поштовий оператор «Нова пошта». >>
У відкритому морі зламалося російське вантажне судно "Sparta", що вивозить зброю та техніку військ рф із Сирії. >>
Північна Корея, схоже, готується розгорнути додаткові війська і військову техніку в росії, можливо, включаючи безпілотники-камікадзе, на підтримку війни Москви проти України. >>
Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що на території російської економічної зони "Алабуґа", згорів склад з деталями до "Шахедів", якими окупанти атакують Україну, >>