Гойдалка Парижа: від мінімального «тарифу» до усвідомлення рашистської загрози вільному світу
Для політичних кіл Франції початок повномасштабної війни росії проти України виявися неочікуваним. >>
Анн Ідальго.
Глава мерії Парижа Анн Ідальго в неділю, 12 вересня, оголосила про висунення своєї кандидатури в президенти Франції.
Про це вона офіційно заявила в ході виступу в Руані, на півночі Франції, передає агенція AFP.
У разі обрання главою держави Анн Ідальго обіцяє боротися за рівні права для всіх дітей у Франції.
«Я хочу, щоб у всіх дітей Франції були такі ж можливості, які отримала і я», — наводить її слова агенція dpa. Якщо ж дочці робітника і швачки вдасться сісти в президентське крісло, вона стане не тільки першою жінкою на вищій державній посаді, а й першою главою держави з подвійним громадянством: Франції та Іспанії, де вона народилася.
62-річна членкиня Соціалістичної партії, Ідальго користується підтримкою лідера соціалістів Олів’є Фора, але їй ще належить пройти внутрішньопартійні праймеріз.
На посаді мера Парижа, яку вона обіймає з 2014 року, Анн Ідальго активно проводила «зелену» політику: за час її керівництва в столиці була значно розширена мережа велосипедних доріжок, багато парковок перебудовані у вуличні кафе і майже повсюди введено обмеження швидкості до 30 км/год.
У книжці Ідальго «Французька жінка», яка має вийти друком у середині цього тижня, є обіцянка в разі обрання на пост президента підвищити зарплати французам на 15%, для деяких категорій громадян — навіть більше. Наприклад, викладачам вона обіцяє збільшення платні «як мінімум удвічі».
За результатами опитувань, рівень підтримки Ідальго нині не перевищує 10 відсотків. Критики звинувачують паризького мера в тому, що вона не бере до уваги інтереси жителів столичних передмість і недостатньо знає про французькі провінції.
На сьогодні про свій намір брати участь у президентських виборах, запланованих на квітень 2022 року, заявили майже 30 політиків. Чинний президент Еммануель Макрон поки ще нічого не казав iз цього приводу. Але соціологи враховують його кандидатуру в опитуваннях стосовно можливих переможців на президентських виборах наступної весни. У них Анн Ідальго відводять лише п’яте місце.
ДО РЕЧІ
Мери столиць мають велику політичну вагу в усіх країнах і є серйозною потенційною загрозою чинним президентам під час наступних виборів. Особливо контрастно протистояння «президент—мер» проглядається в державах iз тоталітарним ухилом.
Мер Стамбула Екрем Імамоглу, який став загрозою для влади президента Ердогана, може опинитися у в’язниці за «образу» виборних чиновників. 50-річний Імамоглу з Республіканської народної партії секуляристів збентежив Ердогана, перемігши на виборах мерії Стамбула в 2019 році.
Влада Ердогана призначили переголосування, але Імамоглу виграв і повторне голосування з величезним відривом. Його перший «злочин» перед центральною владою полягав у тому, що він назвав рішення про повторне проведення виборів мера «дурницею».
Мер Будапешта Гергей Карачонь у середині травня цього року оголосив про свій намір стати кандидатом на пост прем’єр-міністра від шести опозиційних партій Угорщини на національних виборах у наступному році. Це може поставити під загрозу понад десятирічне правління прем’єр-міністра Віктора Орбана.
У Польщі головною загрозою для правлячої партії «Право і справедливість» вважають популярного мера столичного міста Варшава Рафала Тшасковського. Тож заяви мерів столиць чи великих міст про намір поборотися за найвищу державну посаду слід сприймати серйозно.
Для політичних кіл Франції початок повномасштабної війни росії проти України виявися неочікуваним. >>
Всекитайські збори народних представників втретє переобрали Сі Цзіньпіна на голову КНР. >>
Колишній генерал НАТО Петр Павел склав президентську присягу у Владиславській залі Празького Граду (резиденції глави держави) і офіційно став президентом країни на наступні п’ять років. >>
Під час зустрічі з Олафом Шольцом та Еммануелем Макроном у Парижі Володимир Зеленський підтвердив запит України на важке озброєння та винищувачі. >>
Колишній генерал Петр Павел, який активно підтримував Україну у її протидії російському вторгненню, на президентських виборах у Чехії переміг свого конкурента — колишнього прем’єр-міністра та мільярдера-популіста Андрея Бабіша . >>
Представниця комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олена Хоменко стала віце-президенткою Парламентської асамблеї Ради Європи та увійде до складу БЮРО Асамблеї, що формує порядок денний і впливає на багато важливих рішень. >>